ZAVRŠNI RAČUN KUPALIŠNE SEZONE U Bjelovaru rekordno, Veliki Grđevac prebacio 30 tisuća posjetitelja

Rujan je vrijeme za svođenje računa nakon kupališne sezone na bazenima , a na bjelovarskom imaju puno razloga za zadovoljstvo. Fiskalna blagajna se zaustavila na 30 590 prodanih karata čime je dostignut željeni cilj koji si je postavio Bjelovarski plivački klub. Prije tri godine kada su preuzeli upravljanje bazenima prodano je tek 18 000 ulaznica.

-Velika ulaganja u bazene su dala rezultata, sve više građana dokazi i to se vidi na broju ulaznica. Osim toga i troškovi održavanja su puno niži. Bazeni su trenutačno u fazi čišćenja i konzerviranja,a i ove ćemo ih godine na zimu zaštititi puštanjem vode i kemikalija koje štite pločice od smrzavanja i pucanja. To se pokazalo odličnim i jeftinim rješenjem i nismo imali nikakvih popravaka uoči ove sezone- kaže Marko Mihalinec, predsjednik Bjelovarskog plivačkog kluba.Zadovoljni su i na bazenima u Velikom Grđevcu kojima zbog mogućnost zagrijavanja vode sezona ranije počinje i kasnije završava.

– Završili smo u prošlu nedjelju jer vremenski uvjeti ipak više nisu idealni i ne isplati se zagrijavati vodu. Zadovoljni smo sezonom jer smo sve skupa imali više od 30 tisuća posjetitetlja, uključujući i organizirane dolaske iz škola. Iz poslovanja se pokrivaju svi troškovi i ovu četvrtu sezonu ocjenjujemo uspješnom- kaže Marko Vodopija,ravnatelj Kulturnog centta Mato Lovrak koji upravlja bazenima u Velikom Grđevcu.(dv)