Grad Bjelovar je osmu godinu za redom sudjelovao u nacionalnoj kampanji Zelena čistka – akcija čišćenja divljih odlagališta otpada. Dio je to globalnog pokreta koji se ove godine održava po drugi put i u 150 zemalja svijeta se danas čisti okoliš. Akcija čišćenja u Bjelovaru provodila se na više lokacija u Malom Korenovu gdje su predstavnici Grada Bjelovara i Komunalca s 5. osnovnom školom, Turističko-ugostiteljskom i prehrambenom školom te ostali građanima čistili okoliš od nepropisno bačenog otpada.
Kako su rekli učenici iz godin u godinu je sve manje otpada o okolišu i kampanje ipak daju rezultata. Osim građana i mehaniazacija Komunalca je sudjelovala u čišćenju i djelatnici su strojno očistili veću divlju deponiju između Malog Korenova i Novih Pavljana. Komunalac d.o.o. Bjelovar će prikupiti, sortirati i adekvatno zbrinuti sav prikupljeni otpad.
Nakon završetka čišćenja potrebno je kontaktirati koordinatora za Komunalac d.o.o. Bjelovar, gospodina Stipu Crnkovića 098/240-051 kako bi Komunalac odvezao otpad sakupljen u vrećama za otpad na odlagalište.
Projekt „Odvoji po boji“ je sufinancirala Europska unija iz Kohezijskog fonda čija ukupna vrijednost iznosi 1.411.103,79 kuna, pri čemu je iz EU fonda financirano 1.199.438,22 kuna odnosno 85% troškova. (dv)








