ŽRK BJELOVAR: Nakon Splita pao je i Zrinski

Piše: Damir Župan

ŽRK BJELOVAR – ŽRK ZRINSKI 26:23 (17:11)

BJELOVAR: Pokopac (8 obrana), Turkalj, Nišić 3, I. Pifar 3, Guskić 3, Pratljačić, Oremović 1, M. Gavrić, Vojnović, Čagalj 3, Gašparović 4, Jandrašić 5, Ivanda 3, Gilinger 1, TRENER: Dario Obran

ZRINSKI: Kozjak (7 obrana), Ugrin, Car, Balent 1, Balić 4, Resman, Bartolić, Krizmanić 1, Blagus, Siročić, Vukojević 10, Vuljak 6, Zanjko, Džono 1, TRENERICA: Dragica Džono.

Rukometašice Bjelovara u potpunosti ispunjavaju svoj plan. Nakon dvije odigrane utakmice ostvarile su stopostotni učinak i upisale četiri boda kojima su se otvoreno uključile u borbu za treće mjesto, što im je i prioritetni cilj. Novi uspjeh ostvaren je protiv rukometašica Zrinskog iz Čakovca koje su im je jedan od konkurenata za to visoko mjesto na ljestvici koje donosi kvalifikacije za europsko natjecanje. Pobjeda u derbi utakmici od tri pogotka razlike više je nego zaslužena, no, ta sasvim solidna razlika trebala je biti puno veća.

Suci čudnim odlukama upropastili sjajnu utakmicu

Sve do 40. minute ŽRK Bjelovar je bio dominantan i poigravao se sa Zrinskim koji je postajao svjestan kako u Bjelovaru nema što tražiti. No, u toj 40. minuti sve se promjenilo, a razlog tome što rukometašice Bjelovara nisu ‘pomele’ Čakovčanke ne krije se u nekoj od njihovih slabosti. Krije se u sudačkom paru koji je nekim samo njima razumljivim odlukama od 40. do 50. minute dozvolio Zrinskom da ni kriv ni dužan napravi seriju 5:1 i rezultatski se približi na samo tri pogotka zaostatka, a osim toga, tim su svojim čudnim odlukama unijeli nemir i nesigurnost kod Bjelovarki kojima je pomalo ulazila voda u uši. Međutim, ekipa trenera Daria Obrana ponovo je pokazala karakter i ponovo je, kao u prošloj utakmici protiv Zrinskog, odigrala dojmljivu završnicu koju je uspješno riješila u svoju korist.

Dario Obran, trener ŽRK Bjelovara

Usprkos pobjedi trener Dario Obran bio je nezadovoljan sudačkim parom iz Karlovca kojemu je utakmica pobjegla kontroli.

– Ma, jasno da sam zadovoljan. Odigrali su zrelu utakmicu i nadigrali Zrinski koji nam je konkurent za treće mjesto. Ta naša nadmoć nešto govori, međutim, suci su upropastili ovu lijepu utakmicu. No, na sreću uspjeli smo se vratiti u igru i nismo dozvolili iznenađenje u završnici – kazao je trener Obran koji je dodao – U subotu nas čeka kup utakmica u Opatiji, pa nakon toga putujemo u Trogir. Normalno da se u obje utakmice nadamo pobjedama, ali biti će to uistinu teško jer više nema laganih protivnika – naglasio je Dario Obran.