ŽRK BJELOVAR: Rukometašice Bjelovara u Opatiji održale ‘Malu školu rukometa’

Piše: Damir Župan

ŽRK OPATIJA – ŽRK BJELOVAR   22:42 (7:17)

OPATIJA: Markov (10 obrana), Perić (2 obrane),Vlaše, Mihočka, Fučak 3, Hančak 4, Šegota 3, Kovačević, Stakorić 4, Tipura, Budimir 1, Vukajlović, Terzić, Sabalić, Brusić 6, Perasović 1, TRENER: Jurica Filipović

BJELOVAR: Sofić (7 obrana), Pokopac (6 obrana), Turkalj, I. Nikšić, Pifar 5, Guskić, Pratljačić, Oremović 6, M. Gavrić 4, Vojnović 7, Čagalj 2, Gašparović, Jandrašić 6, Ivanda 7, Gilinger 2, Ravenščak 3, TRENER: Dario Obran

Očekivano i lakoćom rukometašice Bjelovara u osmini finala HR kup natjecanja savladale su simpatičnu drugoligašku ekipu Liburnija Opatije s čak 20 pogodaka razlike. U ovoj jednosmjernoj utakmici interesantno je to što je Opatija povela s 2:0, no te početne četiri minute bile su sve od domaćih rukometašica koju su u nastavku utakmice imale besplatnu ”malu školu rukometa” i jedino im je preostalo da uče i gledaju kako se Bjelovarčanke poigravaju s njima.

U ovoj pobjedi trebalo bi pohvaliti efikasnost rukometašica Bjelovar, međutim, Opatija nije dorasla prvoligaškim ekipama i njena obrana nije bila u stanju zaustaviti Niku Vojnović, Luciju Ivandu i ostale rukometašice Bjelovara koje su utakmicu odigrale ozbiljno i bez podcjenjivanja, što je za svaku pohvalu.

Osmina finala kupa bez iznenađenja

Pored rukometašica Lokomotive i Podravke, koje su velike favoritkinje u svojim susretima s ŽARK Splitom i Sinjom, Bjelovarke u četvrtfinalu kupa za protivnika mogu dobiti Zamet, Sesvete, a možda ponovo ekipu Zrinskog koja je s dva pogotka razlike pobijedila varaždinsku Koku. Sve u svemu, trener Dario Obran zadovoljan je formom svoje momčadi i posebno je zadovoljan utakmicom u Opatiji koja je dobra najava pred prvenstveno gostovanje u Trogiru.

Dario Obran, trener ŽRK Bjelovara

– Prije utakmice bili smo veliki favoriti i drago mi je što su naše rukometašice taj epitet potvrdile ozbiljno odigranom utakmicom koju su očekivano dobile s 20 pogodaka razlike. Važno je da se ni jedna igračica nije povrijedila i da su sve okrenute prema Trogiru gdje idemo po nastavak uspješne serije – kazao je trener Dario Obran.