ŽRK BJELOVAR: Rukometašice ŽRK Bjelovara izborile povijesno finale

POLUFINALE KUPA HRVATSKE:

ŽRK BJELOVAR – ŽRK ZRINSKI    33:23 (17:12)

BJELOVAR: Pokopac, Sofić, Nikšić 1, Jandrašić 3, Pifar 3, Guskić 9, Oremović 2, Turkalj, Vojnović, M. Gavrić 1, Čagalj 1, Gašparović, Vukojević 5, Ivanda 5, I. Pifar, AM Gavrić 3, TRENER: Dario Obran, Pomoćni trener: Milan Prihić, SEDMERCI: Bjelovar 1 (1), Zrinski 6 (7), ISKLJUČENJA: Bjelovar 10 min, Zrinski 2 min.

Utakmicu života, kako ju je prije polaska u Poreč nazvao trener Dario Obran, rukometašice ŽRK Bjelovara riješile su više nego sjajno!

U polufinalu hrvatskog Kup natjecanja s 10 pogodaka razlike pobijedile su čakovečki Zrinski.

Osim što su tom pobjedom izborile plasman u finale, gdje će se suprotstaviti boljem iz dvoboja Podravke Vegete i zagrebačke Lokomotive, rukometašice ŽRK Bjelovara ostvarile su svoj najveći klupski uspjeh.

Rukometašice Zrinskog samo su do sedme minute uspjevale držati priključak raspoloženoj ekipi trenera Daria Obrana.  Sve nakon toga je povijest koju su ispisale bjelovarske rukometne heroine koje su, usprkos ogromnom pritisku i velikom imperativu pobjede, ipak uspjele odigrati svoju utakmicu života.

Najava povijesnog finala

Zahvaljujući Emi Guskić i Lei Vukojević koje su bile nezadržive u napadu u otvaranju utakmice, ali i prepoznatljivo betonski snažnoj obrani, ŽRK Bjelovar je do kraja poluvremena najavio kako je povijesno finale sasvim blizu.

Ta dominantna igra nastavila se i u otvaranju drugog dijela igre. Raspucala se Lucija Ivanda, sigurna je bila Ana Marija Gavrić, nesavladiva je bila i Karmela Pokopac na golu, tako da je porečkom dvoranom Žatika do kraja utakmice odzvanjala samo bjelovarska rapsodija.

Sjajna serija od 7:1

Slavlje je moglo početi već u 40. minuti kad je startala bjelovarska serija od 7:1, koja je završila u 53. minuti s 12 pogodaka razlike, što bi za puno jače ekipe neko što je to Zrinski značio kraj svih nadanja.

Dario Obran: ‘ Idemo na glavu, bacati ćemo se za svaku loptu pa što bude’

U ludilu slavlja nakon povijesne pobjede pomoćni trener Milan Prihić kratko je dobacio – Igrali smo fenomenalno. Nešto ‘mekše’ u obrani u otvaranju utakmice, ali kasnije je sve sijelo na svoje mjesto. No, ovo nije kraj. Idemo se nametnuti i nedodirljivima. Nije nas briga da li će to biti Podravka ili Lokomotiva.

Usprkos velikom trijumfu trener Dario Obran bio je prepoznatljivo smiren.

– Nismo sumnjali u našu snagu i kvalitetu. Bili smo favoriti i to smo potvrdili velikom pobjedom. Za analizu utakmice ima vremena. Sad je pred nama kratko slavlje jer već sutra počinje priprema za finale. Da, idemo do kraja i jedino što znam da u finalu nećemo biti vreća za napucavanje. Idemo na glavu, bacati ćemo se za svaku loptu i do besvijesti idemo do svaki gol. Naše cure su spremna na sve, pa što bude – najavio je trener Obran.