Županija kupila šest novih sanitetskih vozila vrijednih 2,3 milijuna kuna

Župan Damir Bajs je danas uručio ključeve šest novih sanitetskih vozila vozačima Doma zdravlja Bjelovarsko-bilogorske županije i Zavoda za hitnu medicinu Bjelovarsko-bilogorske županije. Četiri vozila idu u Dom zdravlja, a dva za potrebe hitne medicine. Ukupna vrijednost vozila te opreme koja je u njih ugrađena je 2,3 milijuna kuna. Koliko je važan ispravan i što mlađi vozni park najbolje znaju vozači koji svakodnevno voze pacijente.

-Mjesečno napravimo po šest tisuća kilometara i stoga je jako važno da vozila budu u što boljem stanju. Hvala Županiji što brine o voznom parku i nabavlja nam nova vozila – kaže Pero Ćosić , vozač sanitetskog vozila.

-Naravno da vodimo računa o cjelokupnom sektoru zdravstva i osim ulaganja u Domove zdravlja, opremu i novu bolnicu moramo ulagati i u vozila koja svakodnevno voze pacijente. Uz ovih novih šest vozila sigurnost pacijenata i osoblja koje o njima skrbi podižemo na najvišu razinu- naglasio je župan Damir Bajs. (dv)