NK Tomislav iz Bereka isključen iz natjecanja, brišu im se svi rezultati…

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 8. KOLO:

Osmo kolo Prve županijske nogometne lige bilo je kobno za Tomislav iz Bereka.

Nakon što prošli tjedan nogometaši iz Bereka nisu doputovali na utakmicu u Kapelu, sad su na vrijeme javili da nisu u mogućnosti odigrati utakmicu kao domaćini Daruvaru.

Ne odigravanjem dvije prvenstvene utakmice Tomislav iz Bereka isključen je iz daljnjeg natjecanja Prve ŽNL i slijedeće sezone biti će uključen u najniži rang natjecanja s time što se njihovi rezultati u osam prvenstvenih kola Prve ŽNL brišu.

U tom brisanju rezultata najbolje će proći Bilogorac iz Velikog Trojstva koji je jedini u osam kola s Tomislavom odigrao neriješeno tako da će izgubiti samo jedan bod, dok će ostalih šest klubova, Ivanska, Ribar (K), BŠK, Hajduk (H), Brestovac i Bilogora, koji su igrali i pobijedili Tomislav ostati bez tri boda.

Normalno, sve to treba proći kroz administraciju nogometnog saveza i sve to treba verificirati kako bi bilo službeno.

Brisanjem utakmica s Tomislavom trenutno na prvom mjestu Prve ŽNL nalazi se Kamen iz Sirača koji ima isti broj bodova kao i drugoplasirana Bilogora, dok je na zadnjem mjestu Brestovac bez ijedne pobjede.

Bilogora iz Kapele provukla se Velike Zdence gdje je rezultatom 1:2 pobijedila domaću Zdenku. Bilogora je autogolom Rajaka i pogotkom Šestaka u 43. minuti povela s 0:2, dok Zdenka u 66. minuti nije iskoristila kazneni udarac s time što je Malounek u 80. minuti bio precizan s bijele točke za 1:2. Međutim, Zdenka više od toga nije mogla.

Kamen iz Sirača poigrao se s Brestovcem i očekivanoj je došao do visoke pobjede. Junak ove pobjede bio je Krun Halupecki s četiri pogotka, dok su Čimiris i Klobučar svaki postigli po jedan pogodak.

Utakmica između Trnskog i Hajduka iz Hercegovca bila je neizvjesna do samog kraja. Završila je neriješeno, međutim, pobjedu su mogle odnijeti obje momčadi. Hajduku je pripalo prvo poluvrijeme, dok je Trnski bio nešto bolji u drugom dijelu utakmice. Gosti iz Hercegovca poveli su pogotkom Bašljana u 24. minuti, a na 0:2 povisio je Luka Slivar u 46. minuti utakmice. Tada se probudio Trnski koji je prvo pogotkom Mihaela Đođa u 74. minuti smanjio na 1:2, da bi isti igrač u 80. minuti postavio konačni rezultata 2:2.

Brezovački BŠK dva puta je bio u vodstvu u utakmici s Ivanskom, no, na kraju se morao zadovoljiti neriješenim rezultatom 3:3, a neriješeno je odigrao i Bilogorac koji je kao domaćin s Ribarom iz Končanice odigrao neriješeno 1:1. Strijelac za Bilogorac bio je Ivan Posavac u sedmoj minuti, dok je Karlo Čuhnil bio strijelac za izjednačenje u 49. minuti. Treba kazati i to kako Bilogorac u šestoj minuti utakmice nije iskoristio kazneni udarac.

ROVIŠĆE – BILO    1:4

ROVIŠĆE: Sokač, B. Vladić, Faletar, J. Vladić (od 76. M. Prskalo), L. Prskalo, Baranašić, Kovač, P. Tomić, I. Pavličević (od 54. Andrejević), Petak (od 81. Šamuga), I. Prskalo, TRENER: Jozo Šukan

BILO: Jakšić, Veseljak, Belovari, Dedaj, T. Biljan (od 84. Marjakaj), Pandžić, Kočiš, Vučinić, Bulić, Pecolaj (od 88. B. Kranjčević), Vargić (od 87. M. Futač), TRENER: MarioŠimić

STRIJELCI: 0:1 Kočiš (17), 0:2 Vargić (43), 1:2 Faletar (64 – 11m), 1:3 Kočiš (82), 1:4 Kočiš (87)

Nogometaši Bila šokirali su Rovišće na njihovom Sportskom parku. U svom sjajnom izdanju upisali su pobjedu rezultatom 1:4 kojoj se gotovo nitko nije nadao.

Nogometaši Rovišća u utakmicu su ušli kao veliki favoriti, a iz nje su izašli posramljeni i više nego zasluženo poraženi od nadahnute momčadi Bila. Jedan od razloga poraza Rovišća krije se u tome što su pobjedu protiv Bila upisali još prije početka utakmice, dok se razlog pobjede Bila krije u njihovoj više nego dobroj igri kojom zaslužuju puno bolje mjesto na ljestvici.