Županijski Stožer: Na snagu uskoro stupa treća faza popuštanja epidemioloških mjera

skupština

Danas je održana sjednica Stožera civilne zaštite Bjelovarsko-bilogorske županije na kojoj je bilo riječi o drugoj fazi popuštanja epidemioloških mjera koja je službeno započekla s današnjim danom. Njome je predviđeno postupno reaktiviranje rada javnog i privatnog zdravstvenog sustava, ali uz poštivanje posebnih epidemioloških mjera. Govorilo se i o početku rada djelatnosti u kojima se ostvaruje bliski kontakt s klijentima poput frizera, brijača, salona za masažu.

Na sjednici je bilo riječi o trenutnoj situaciji u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji. Već 19 dana nije zabilježen niti jedan novi slučaj zaraze virusom COVID 19. Ukupno je do sada bilo 10 zaraženih osoba u našoj županiji, a sedam ih je ozdravilo.

Priprema za treću fazu

Župan Damir Bajs je posebno istaknuo kako do sada niti jedan zdravstveni djelatnik nije obolio od koronavirusa te da, s početkom rada zdravstvenog sustava u punom opsegu, i dalje moramo činiti sve što je u našoj moći kako bi tako bilo i dalje.

Vesna Grgić, epidemiologinja iz županijskog Zavoda za javno zdravstvo, na sjednici županijskog Stožera civilne zaštite još jednom je napomenula da popuštanje mjera ne znači da je virus nestao te da se i dalje svi zajedno moramo nastaviti pridržavati svih propisanih preporuka jer samo na taj način možemo očuvati zdravlje svih nas. Također, na sjednici je bilo riječi i o trećoj fazi popuštanja epidemioloških mjera koja će uslijediti 11. svibnja, a kojom će se omogućiti rad vrtića i razredne nastave od 1. do 4. razreda. (ika)