FOTO: Hrvatska udruga grupa za potporu dojenja
Nakon pametnih klupa koje pune mobitele, napajaju se sunčevom energijom, nude izlaz na Internet, Bjelovar će dobiti još jednu neobičnu klupu, a riječ je o klupi za dojenje.
-U parku kod Dječjeg odjela knjižnice planiramo postaviti jednu takvu klupu, posebno izrađenu i prilagođenu za majke koje žele dojiti svoju djecu na javnom prostoru. Već smo kontaktirali gradonačelnika Daria Hrebaka koji je podržao našu ideju. Naravno da bi to moglo izazvati svakakve konotacije ali riječ prirodnim stvarima jako bitnima za zdravlje i razvoj naše djece i vjerujem da neće biti problema – kazala je Danijela Vusić iz Udruge za zdravo i sretno djetinjstvo na prijamu u Gradskoj upravi gdje se u govorilo i o velikom priznanju Dječjem vrtiću Ciciban. Naime, Dječji vrtić Ciciban dobio je verifikaciju Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske na program Vrtić- prijatelj dojenja, te pozitivno mišljenje Agencije za odgoj i obrazovanje. Program je prvi takve vrste u Republici Hrvatskoj, te ga Ministarstvo ističe kao primjer dobre prakse koji treba razvijati.

Zamjenica gradonačelnika Valna Bastijančić -Erjavec o tome je govorila s dr. Marijom Čatipović,( Međunarodni tjedan dojenja ), Dalija Krnjak, bacc.med.tech. (Vrtić prijatelj dojenja), Jasnom Šestak, bacc.med.tech. (Uloga patronažne službe u promicanju dojenja, te ravnateljicom Dječjeg vrtića Ciciban Senkom Ivanušec.(dv)


Comments are closed.