Bjelovarčanin Goran Pauška pobjednik je 2. Bjelovar Startup 2019!

Bjelovarčanin Goran Pauška pobjednik je drugog po redu ”Bjelovar Startup 2019” čije je finale održano danas u prepunoj kino dvorani Kulturnog i multimedijskog centra Bjelovar.

U finalu je nastupilo petero kandidata koji su imali vrlo zanimljive ideje, a kako se moglo čuti na samom kraju, komisija sastavljena od 11 – ero stručnjaka glasala je 6:5 u korist angažiranog Bjelovarčanina.

Pauška je, naime, pobijedio sa svojim Sustavom za nadzor stanja specijalnih vozila te time osvojio nagradu od 100 tisuća kuna. I ne samo to.

U finalu su nastupili još i Denis Vaštag sa svojom idejom Osnivanje laboratorija za ispitivanje i verifikaciju medicinskih uređaja, Alen Kovačević s internetskom platformom ”IzvoliHvala”, Franjo Bijelić s idejom 3D printanja keramičkog posuđa i Lika Kraljić s izradom personaliziranih sjenila rasvjetnih tijela korištenjem naprednih tehnologija FDM 3D ispisa. (ika)