BJELOVARČANIN VODIO REPREZENTACIJU DO OLIMPIJSKE MEDALJE Bojan Crnojević donio broncu u rukometu

Na Olimpijskim igrama gluhih u Turskoj nastupilo je tri tisuće sportaša

Bjelovarčanin Bojan Crnojević predvodio je rukometnu reprezentaciju Hrvatske koja pobjedom 26 : 22 protiv Njemačke osvojila brončanu medalju na Olimpijskim igrama gluhih u Turskoj. Crnojević, inače desno krilo, zabio je devet golova i u napetoj utakmici donio prevagu i medalju na hrvatsku stranu. Bravo za našu ekipu i Bojana koji je još jednom pokazao da se Bjelovar zasluženo smatra gradom rukometa.

Bojan Crnojević igra desno krilo

Na Olimpijskim igrama je nastupilo 36 hrvatskih sportaša, natjecatelja u skupnim i pojedinačnim sportovima, a osvojili su četiri medalje i ovo su za hrvatske gluhe sportaše najuspješnije Olimpijske igre u povijesti. Na ovim 23. ljetnim olimpijskim igrama gluhih u Turskoj ukupno je nastupilo je više od tri tisuće sportaša sa svih kontinenata, pa je svaka osvojena medalja tim vrijednija .(dv)

Comments are closed.