Pijane prijateljice ”navijale” glazbu u stanu u pa vrijeđale policajce. Uhićene su!

Foto: Ilustracija za BJLive

Noćni mir u garešničkoj Ulici 73. samostalne bojne prekinut je u četvrtak u 2.44 sata kada su policajci zaprimili dojavu o narušavanju javnog reda i mira u jednoj stambenoj zgradi.

Dolaskom na mjesto događaja zatekli su dvije žene, 49-godišnjakinju i 38-godišnjakinju, koje su, prema navodima policije, u vidno alkoholiziranom stanju glasnom glazbom, bukom i galamom remetile mir stanara.

Vrijeđala policajce i odbila poći s njima

Situacija se dodatno zakomplicirala tijekom policijskog postupanja.

Kako navodi policija, 49-godišnjakinja je policijske službenike počela vrijeđati i omalovažavati pogrdnim riječima i psovkama, a ni nakon upozorenja nije se smirila.

Kada su joj policajci priopćili da je uhićena zbog počinjenih prekršaja i da mora poći u službene prostorije, nastavila je s vrijeđanjem, odbila suradnju te je pokušala pobjeći.

Budući da se oglušila i na zapovijed da se zaustavi, policija joj je ruke morala vezati lisicama. 

Upletla se i druga žena

Ni druga sudionica događaja nije ostala po strani.

Prema policijskom izvješću, 38-godišnjakinja ometala je policijske službenike u obavljanju službene radnje pa su i nad njom uporabljena sredstva prisile.

Alkotestiranjem joj je utvrđena koncentracija alkohola od 0,58 promila, dok je 49-godišnjakinja odbila alkotestiranje.

Sud je odmah poslao u zatvor

Zbog prekršaja protiv javnog reda i mira 49-godišnjakinja je uhićena te je u žurnom prekršajnom postupku dovedena pred Prekršajni odjel Općinskog suda u Bjelovaru.

Nakon saslušanja sud joj je odredio zadržavanje do 15 dana, nakon čega je predana u Zatvor u Zagrebu.

Njena mlađa prijateljica je ipak bolje prošla i izbjegla zatvor, a protiv nje optužni prijedlog stiže redovnim putem. (ika)