Četvrti dan ”Bjelovarskog Božića” bio je bogat neizvjesnim i dramatičnim utakmicama

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

MALONOGOMENI TURNIR ‘BJELOVARSKI BOŽIĆ’:

Malonogometni turnir ”Bjelovarski Božić” došao je do svog zadnjeg ovogodišnjeg dana jer nakon današnjih utakmica (petak, 30. prosinac) slijedi pauza sve do utorka (3.siječanj 2023.) kada se nastavlja igranje po skupinama.

Četvrti dan turnira bio je najzanimljiviji do sada. Sve su utakmice bile do samog kraja neizvjesne i nosile su predznak derbija, ali su i odigrane korektno i usprkos tome što je postignuto ”samo” 18 pogodaka bile su lijepe za pogledati.

Rezultati 4. dana:

Prvi susretu večeri nije najavljivao neizvjesnost. Naime, nogometaši iz momčadi Caffe bar Lav nisu se pojavili na parketu tako da prva utakmica nije odigrana.

Koestlin savladao Koestlin

Neodigravanje prve utakmice nije bacilo sjenu na ostali dio malonogometne večeri koji je bio sjajan. Prvo su kadeti MNK Bjelovara s Čistom desetkom odigrali neriješeno 3:0, a nakon te utakmice odigran je pravi derbi. Sastale su se dvije momčadi Koestlina, a u tom dvoboju više sreće imali su mlađi ”Keksići” koji su pobijedili rezultatom 2:1. Međutim, veteran Koestlina odigrali su sjajnu utakmicu i nikako nisu zaslužili poraz. Na krilima sjajnog vratara Franza Žalca i raspoloženog Darka Cohe poveli su pogotkom Ivana Štroka s 1:0. Domagoj Tirić bio strijela za izjednačenje 1:1, dok je odluka o pobjedniku donesena u završnici utakmice u kojoj je pobjednički pogodak za mlađi Koestlin postigao Filip Fabičević.

Barešić iz kornera donio dramu

Utakmica večeri odigrana je između momčadi Kos interijeri & Trgo Matić i Varadero Mai Tai iz Novalje koja slovi za jednog od glavnog favorita turnira. Varadero je pobijedio rezultatom 2:1, međutim, do te pobjede stigao je uz puno sreće. Naime, Bila je to utakmica bogata tempom i obostrano brojnim propuštenim prilikama u kojoj je prvi pogodak postignut tek u trećoj minuti drugog poluvremena kojim je Valero poveo s 1:0. Međutim, prava drama počela je u završnici susreta kada je prvo Ivica Matić pogodio stativu, ali i kada je Luka Barešić tri minute prije kraja utakmice direktnim udarcem iz kornera pogodio za izjednačenje na 1:1. Odluka o pobjedniku donesena je minutu prije kraja kada je Janjiš pogodio za konačnih 2:1 za Valero.

Ništa manje zanimljiva utakmica nije odigrana i između ekipa Euro Fero i Javor Patkovac & Beton Desing ZG koja je uz ponovo veliku neizvjesnost završila pobjedom ”Javora” rezultatom 2:1