Dario Hrebak sa šefovima USKOK-a, SOA-e, DORH-a i policije na sastanku sa zaraženim

Foto: Arhiva BJLive

Dario Hrebak, bjelovarski gradonačelnik, vjerojatno će morati u samoizolaciju na 14 dana. On je, naime, prisustvovao zatvorenoj sjednici saborskog Odbora za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost koja je održana u srijedu i trajala je nešto više od dva sata.
Nakon sjednice se otkrilo da je saborski zastupnik Franko Vidović pozitivan na koronavirus zbog čega je stavljen u samoizolaciju, a još uvijek se čekaju odluke epidemiologa o mjerama za ostale sudionike sjednice.

Identična situacija kao u Bjelovaru

Sjednici je, podsjetimo, prisustvovalo 20-ak sudionika u zatvorenom prostoru.
-Nalazili smo se u dosta skučenom prostoru. Za sada se osjećam dobro i nemam nikakve simptome. Očekujem da ću morati u samoizolaciju. Jer, ovo je identična situacija kao ona koja se dogodila u Bjelovaru kada su nakon sjednice Gradskog vijeća koncem srpnja svi sudionici morali 14 dana u samoizolaciju. Dakle, danas očekujem poziv epidemiologa. Svoje zamjenike i pročelnike sam obavijestio o situaciju kako bi bili spremni na moje odsustvo – kazao je Hrebak.

Vrhuška pravosudno-policijskoga aparata

Uz Hrebaka i još neke saborska zastupnike na sjednici je bio Daniel Markić, ravnatelj SOA-e, Antonio Gerovac, ravnatelj kriminalističke policije, Nikola Milina, glavni ravnatelj policije, Vanja Marušić, šefica USKOK-a i glavna državna odvjetnica Zlata Hrvoj-Šipek. Sudionici su, podsjetimo, raspravljali o curenju informacija u aferi Janaf. (ika)

1 Comment

Comments are closed.