Igor Brajdić, bjelovarski gradonačelnik, prije nekoliko dana je najavio kako će nenajavljeno posjetiti osnovne škole kako bi se uvjerio u kvalitetu školskih obroka pa je danas tako posjetio II. osnovnu školu Bjelovar.
Ulaskom u kuhinju, u pratnji ravnateljice Ines Kapše, koju je kontaktirao ispred samoga ulaza, zamjenik se uvjerio kako se škola drži dogovora koji je postignut na sastancima sa svim ravnateljima.
Meso, krumpir, kruške…
Kako doznajmo, obrok je bio kuhan, točno prema najavljenom i javno objavljenom jelovniku kojeg je sastavila nutricionistica.
Radilo se o varivu od mesa i krumpira koje je bilo posluženo toplo, a djeca su mogla zatražiti i dodatan obrok. Također, uz varivo svi dobili i krušku.

–Školska kuhinja poskupila je sa 6 na 9 kuna i svjestan sam da je to za roditelje veliko povećanje na mjesečnoj razini. Međutim, moramo biti svjesni i da je cijena jednog školskog obroka jednaka cijeni jedne male šalice kave. Stalo mi je da bjelovarski osnovnoškolci jedu kvalitetno, da većinu dana u školi dobivaju topao i svjež obrok koji se većinom spravlja od domaćih namirnica. I da djeca mogu dobiti repete. Na tome ću inzistirati te čitavu školsku godinu nenajavljeno dolaziti u kontrole u škole. Nadam se da će se ravnatelji držati dogovora i da će sve biti kako i treba – isaknuo je Brajdić.
U Bjelovaru se hrani gotovo 3000 osnovnoškolaca
Ravnateljica Kapša je istaknula kako ove godine, bez obzira na višu cijenu obroka, imaju i veći broj djece koja se hrani u kuhinji, točnije njih 500.
Inače, u Bjelovaru osnovnoškolskim kuhinjama hrani se 2925 djece, a Grad Bjelovar putem projekta “Djetinjstvo bez gladi” osigurava besplatan obrok za 985 djece. (ika)








