DRŽAVNI PRVACI Gradonačelnik Hrebak čestitao zlatnim klincima iz II. osnovne škole

Bjelovarski gradonačelnik Dario Hrebak čestitao je učenicima II. osnovne škole na odličnim rezultatima koje su postigli na državnim natjecanjima tijekom protekle školske godine. Školski sportski klub Vihor vratio se s natjecanja u streljaštvu s prvom državnom nagradom. Učenici Fran Kaminski, Bruno Stjepanović i Domagoj Taritaš imali su najmirniju ruku i oštro,a do zlata su ih vodili mentor profesor Vladimir Štefun i vanjski Željko Rogulja iz Streljačkog kluba Bjelovar.

Na natjecanju “Čitanjem do zvijezda” održanom u Čakovcu državne prvakinje su postale Dora Šumbera, Nika Žarec i Matea Morosavljević. Od 36 ekipa zauzele su prvo mjesto u poznavanju triju romana: “Blizanke” Ericha Kastnera, Ljeto na jezeru Čiču” Jasminke Tihi Stepanić, “Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom Julijane Matanović. Njih su za veliki uspjeh pripremili mentorica Rajna Gatalica i Dorina asistentica Zdenka Piragić. (dv)