Bjelovarski gradonačelnik Dario Hrebak čestitao je učenicima II. osnovne škole na odličnim rezultatima koje su postigli na državnim natjecanjima tijekom protekle školske godine. Školski sportski klub Vihor vratio se s natjecanja u streljaštvu s prvom državnom nagradom. Učenici Fran Kaminski, Bruno Stjepanović i Domagoj Taritaš imali su najmirniju ruku i oštro,a do zlata su ih vodili mentor profesor Vladimir Štefun i vanjski Željko Rogulja iz Streljačkog kluba Bjelovar.
Na natjecanju “Čitanjem do zvijezda” održanom u Čakovcu državne prvakinje su postale Dora Šumbera, Nika Žarec i Matea Morosavljević. Od 36 ekipa zauzele su prvo mjesto u poznavanju triju romana: “Blizanke” Ericha Kastnera, Ljeto na jezeru Čiču” Jasminke Tihi Stepanić, “Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom Julijane Matanović. Njih su za veliki uspjeh pripremili mentorica Rajna Gatalica i Dorina asistentica Zdenka Piragić. (dv)





