Na EU izborima SDP je ostvario odličan rezultat u svim gradovima, pokazali smo da novi čelnici dobro rade, i idući korak je preuzimanje pozicije najjače stranke u Bjelovarsko – bilogorskoj županiji- poruka je s presice predsjednika županijske i pet predsjednika gradskih organizacija SDP-a. Optimizam za sve dolazeće izbore u SDP-u potkrjepljuju konkretnim brojkama.
-U odnosu na lokalne izbore prije dvije godine SDP je na razini županije s nekakvih 11 posto narastao na 19 posto glasova birača. U Daruvaru smo pobijedili HDZ, u Čazmi, Grubišnom Polju i Garešnici ostvarili odličan rezultat, pobijedili primjerice u Općini Hercegovac. U dolazećem razdoblju ćemo se još više okrenuti radu u ruralnim, manjim sredinama i tu vratiti povjerenje naših birača- kazao je Tihomir Jaić, predsjednik županijskog SDP-a.
Za SDP je jako važan Bjelovar gdje su potukli HDZ ali i HSLS i to za jako veliki postotak glasova. Nakon katastrofe na prošlim lokalnim izborima u SDP-u vjeruju da će ubuduće oni opet miješati karte.
-Osvojili smo 22 posto glasova, HDZ je ostao na 17 i razlika od 400 glasova govori da smo vratili povjerenje građana. U odnosu na lokalne izbore SDP je s 10 posto narasto 22 posto potpore i to želimo nastaviti – rekla je Vanja Posavac, predsjednica bjelovarskog SDP-a.
U SDP-u naravno imaju pravo na optimizam iako se debakl HDZ-a može protumačiti bezličnim kandidatima dok je SDP na listi imao jaka, svima poznata imena. Kada na listama svi budu imali lokalne igrače tada će se realnije vidjeti koga birači više cijene ali jasno je da u cjelini gledano HDZ pada, a SDP raste. (dv)

