Grad raskida koncesiju s jednim dimnjačarskom obrtom. Evo o kome se radi i zašto

Foto: Ilustracija/Arhiva

Piše: Ivan Karačony

Dimnjačarske će usluge na području Grada Bjelovara najvjerojatnije obavljati dva, a ne više tri dimnjačarska obrta.

Naime, Grad s jednim od triju koncesionara planira raskinuti ugovor, a prijedlog takve odluke naći će se već ovog petka pred gradskim vijećnicima.

Usvoje li takvu odluku predloženu od strane gradskih vlasti, s dimnjačarskim obrtnikom Goranom Krpanom iz Prespe raskinut će se koncesija nad Drugim dimnjačarskim područjem na kojem je trebao raditi sve do 2020. godine, što je datum do kada je ona važeća.

Nije se javljao na telefon?

Kao razlog raskida ugovora, u odluci se navodi kako su u Gradu u nekoliko navrata zaprimili više pritužbi na rad spomenutog koncesionara. Posebno se ističu primjedbe poput onih da dimnjaci na nekim područjima nisu čišćeni više od dvije godine te da jednostavno ne odaziva na pozive građana koji ga zovu na čišćenje dimovodnih kanala.

U obrazloženju gradske odluke stoji kako je koncesionar obavješten o svim zaprimljenim pritužbama, a na sve njih se očitovao tvrdnjom da nisu istinite. Međutim, pregledom njegovih kontrolnih knjiga utvrđeno je da obrtnik svoj posao ipak ne obavlja u skladu s Odlukom o dimnjačarskim poslovima i u skladu sa zaključenim Ugovorom o koncesiji.

Kazna od 17 tisuća kuna

U slučaju da vijećnici usvoje opisanu odluku, bivši koncesionar morat će platiti i novčanu kaznu u visini jedne godišnje naknade za koncesiju koja iznosi 17 tisuća kuna.

Inače, Grad Bjelovar je podijeljen na četiri dimnjačarska područja. Prvo i Treće ”drži” bjelovarski dimnjačarski obrt ”Dimko” u vlasništvu Dragana Okrugića, a Četvrto Zlatko Janković, vlasnik dimnjačarskog obrta iz okolice Bjelovara, a za pretpostaviti je da će Drugo dimnjačarsko područje, tzv. drugi ”rajon” preuzeti netko do njih. (ika)