GRADSKO VIJEĆE BJELOVARA Za nabavu radnih bilježnica svakom osnovcu po 300 kuna

Svi bjelovarski osnovci će osim besplatnih udžbenika dobiti i besplatne radne bilježnice. Potvrdio je to na današnjem aktualnom satu bjelovarskog Gradskog vijeća pročelnik za školstvo Milan Mateković odgovarajući na pitanje vijećnice Zlatke Pemper. Grad će nabavu radnih bilježnica sufinancirati s 300 kuna po učeniku, a sam način pomoći će se definirati tijekom ljeta. Podsjetimo, država kupuje udžbenike ali ne i radne bilježnice i druge materijale koji čine oko 30 posto troška za osnovce.

Mario Holiček(HSLS) je pitao je li točno da je stigla pravomoćna presuda kojom Bjelovarski sajam zbog nezakonitog otkaza bivšem djelatniku prije tri godine, mora isplatiti pola milijuna kuna odštete i kako će tu Grad kao suvlasnik Bjelovarskog sajma reagirati.

-Nema detaljne informacije, ali čini se da je to točno. Upozoravao sam na to na vrijeme i mogu reći da Grad neće dati niti jednu kunu za namirenje štete – kazao je gradonačelnik Dario Hrebak. (dv)