Hajduk iz Hercegovca potvrdio naslov prvaka, Rovišće neodustaje od drugog mjesta

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 28. KOLO:

Dva i pol kola prije kraja prvenstva, računajući zbog kiše nepotpuno odigrano 26. kolo, Hajduk iz Hercegovca i matematički je osvojio naslov prvaka Prve županijske nogometne lige.

Nakon 28. kola gudovačka Lasta može se smatrati novim drugoligašem, dok će se drugi novi županijski drugoligaš tražiti između čak pet klubova i to; Daruvar, Zdenka 91, Tomislav, Bilo i Gordowa. Pored toga, u 28. kolu ni jedan gost nije se osladio pobjedom, a u tom kolu postignuto je samo 19 pogodaka, što je najmanje do sada.

Rezultati 28. kola:

Hajduk iz Hercegovca nije imao milosti prema ranjenom Tomislavu. Usprkos prijašnjim dobrim odnosima trener Tihomir Pokopac je od svojih nogometaša tražio ofenzivu koja je nagrađena visokom pobjedom rezultatom 6:1.

Milosti nije imala ni Ivanska koja je pogocima Ljubičića i Cvitkovića pobijedila Bilo s 2:0, dok je Zdenka protiv ne previše zainteresiranog Kamena odigrala mršavih 1:1 čime si je produžila agoniju u borbi za ostanak.

Neriješeno je odigrao i Daruvar protiv Bilogorca tako da ni on još nije siguran u ostanak u društvu županijskih prvoligaša.

Nogometaši Rovišća su pogotkom Luke Prskala iz penala u 72.minuti rezultatom 1:0 pobijedili BŠK iz Brezovca, a tom su pobjedom najavili kako još nisu odustali od borbe za drugo mjesto.

Prije svega jer Trnski je na Gudison parku odigrao mršavih 1:1, što dovoljno govori kako je momčad trenera Denisa Nađa nakon poraza od Hajduka digla ruke od prvenstva.

LASTA (G) – TRNSKI    1:1

LASTA: Sabađija, Varjačić, Popović, F. Horvat (od 75. Marčetić), D. Horvat, Barišić (od 46. G. Antić), Štrok (od 64. J. Matak), Capan, Stankeric, Gusić, Šarić, TRENER: Šefik Ušanović

TRNSKI: I. Plantek, Mateo Đođ (od 75. Mužek), Nađ, Despetović, Cajner, Mihael Đođ, Vlahović, Kambić (od 46. Mikšec), Pratljačić, D. Debač, Markuz, TRENER: Denis Nađ

STRIJELCI: 0:1 D. Horvat (19. ag), 1:1 Capan (83).

Nekada je dvoboj između gudovačke Laste i Trnskog iz Nove Rače bio prava nogometna poslastica. Znala je to biti utakmica za prste polizati, bogata pogocima, nogometnim majstorijama i brojnim žestokim duelima. No, danas je to sasvim nešto drugo.

Lasta je spakovala kofere i već se smatra drugoligašem, dok Trnski čeka da sve ovo završi i da od jeseni krene u novu borbu na naslov prvaka. U takvoj poprilično nogometom siromašnoj utakmici Trnski je poveo u 19. minuti autogolom Dine Horvata, dok je Lasta pogotkom Capana u 83. minuti došla do zasluženog izjednačenja.