Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 20. KOLO:

Županijski nogometni prvoligaši redovno 20. kolo igrali su tri dana, od subote do ponedjeljka. U tom trodnevnom nadmetanju vodeća trojka, Hajduk (H), Trnski i Roviše, bili su stopostotni, dok je 20. kolo donijelo nešto jasniju situaciju na dnu ljestvice.

Rezultati 20. kola:

Najveći dobitnik u 20. kolu svakako je momčad Bila iz Velike Pisanice koja je u dugo neviđenoj završnici utakmice i u trilerskom scenariju slavila pobjedu u Bereku. Naime, Bilo je pogocima Kakše i Pandžića povelo s 0:2, Tomislav je pogocima Koprića i Abramovića izjednačilo na 2:2, da bi iskusni Kočiš u 82. minuti iz penala pogodio za vodstvo Tomislava od 3:2. I baš kad su se nogometaši Tomislava ponadali kako su došli do nove pobjede ukazao je Veseljak koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade pogodio za 3:3, da bi Tomislav Biljan u drugoj minuti sudačke nadoknade pogodio za konačnih 3:4.

U Siraču zalijevali suce

Vodeći Hajduk iz Hercegovca već je u prvom poluvremenu razoružao Ribare iz Končanice tako da i dalje sigurnim koracima grabi prema naslovu prvaka, a veliku pobjedu ostvarili su i nogometaši Trnskog koji su u Siraču pogotkom Vladimira Vlahovića iz 78.minute pobijedili s 0:1. Međutim, Kamen i njihovi navijači nisu mogli podnijeti taj poraz, a utjehu su našli u vrijeđanju sudaca koje su nakon utakmice obilno zalijevali pivom.

Daruvar je nastavio proljetnu rasprodaju bodova. Nakon što su ovog proljeća kao domaćini izgubili od Rovišća i nisu uspjeli pobijediti slabašnu Lastu, nogometaši Daruvara bili su darežljivi i prema Ivanskoj kojoj su za Uskrs darovali tri boda. Strijelac pobjedonosnog pogotka za Ivansku bio je Luka Forijan.

Igor Kuhar zabio je Gordowu za dno ljestvice, ali je i svom Bilogorcu donio tri velika boda koja su uveličala njihovo uskrsno slavlje. Ovom pobjedom Bilogorac je uhvatio mjesto u sredini ljestvice i sad puno mirnije može putovali u Veliku Pisanicu gdje ga u 21. kolu čeka preporođeno Bilo.

ROVIŠĆE – LASTA (G)   3:1

ROVIŠĆE: G. Perić, B. Vladić, M. Prskalo (od 71. Vujuca), D. Faletar, Drlja, L. Prskalo, J. Vladić, P. Tomić, Rodić (od 60. Andrejević), I. Prskalo, A. Prskalo (od 66. I. Pavličević), TRENER: Jozo Šukan

LASTA: Forko, Varjačić, G. Antić (od 71. Marčetić), F. Horvat, D. Horvat, Šarić, Štrok, Matak, Gusić, Barišić, Capan (od 78. Brckan), TRENER: Šefik Ušanović

STRIJELCI: 0:1 Štrok (6), 1:1 D. Faletar (17), 2:1 Drlja (54), 3:1 Drlja (64)

Iako je Lasta pogotkom Štroka vrlo rano povela u Rovišću, međutim, domaća momčad tokom svih 90. minuta bila je dominantna i zasluženo je upisala nova tri boda kojima je ostala u utrci za naslovom prvaka. Nakon što je Dino Faletar izjednačio na 1:1 do rezultatskog raspleta ove gledljive utakmice došlo je u 54. minuti kad je spretni Drlja pogodio za 2:1, a Drlja je bio i strijelac trećeg pogotka za Rovišće kojeg je postigao u 64. minuti i to nakon ubačaja Ivana Prskala iz kornera.

B Š K – BRESTOVAC    1:1

B Š K: Pigac, Ilics (od 83. Milošević), Megerle, Kristić (od 90. Tepeš), J. Račan, Petrić, Hečimović, Kirin, Ant. Coha, Miljak, Orlović, TRENER: Darko Coha

BRESTOVAC: Klarić (od 90. M. Tepeš), Mihalinac, Tkalac, Milas, Dergez, Šabatović (od 46. Šrajber), Štimac, Križan, Klobučar, Martić, Capan (od 46. Hercigonja), TRENER: Siniša Klobučar

STRIJELAC: 1:0 J. Račan (62), 1:1 Šrajber (92).

U brezovačkoj Sportskoj ulici odigrana je sadržajna i gledljiva utakmica koja je svoj epilog dobila u samoj završnici. BŠK je svoju bolju igru nagradio pogotkom iskusnog Josipa Račana, međutim, prerano se zadovoljio tim minimalnim vodstvom. Kazna za opuštenu igru nogometašima Brezovca stigla je u drugoj minuti sudačke nadoknade kad je Šrajber pogodio za konačnih 1:1.