FOTO Igor Pamić zaustavio NK Bjelovar

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA – 8. KOLO

Nogometaši Karlovca u Bjelovar su doputovali u sjajnoj formi s čak pet uzastopno odigranih utakmica u kojima su upisali svih pet pobjeda, a pored toga u tih pet susreta primili su samo jedan pogodak.

Već ta statistika dovoljno govori kako je momčad iskusnog nogometnog stratega Igora Pamića u osmom kolu SuperSport druge NL bila veliki favorit u sudaru s NK Bjelovarom, kojeg je krasila isto tako sjajna statistika.

Naime, NK Bjelovar ove jeseni još nije osjetio gorčinu poraza, no u zadnje tri utakmice, koje je odigrao neriješeno, poprilično se mučio i nije imao onu lepršavost, brzinu i efikasnost koja ga je krasila na startu prvenstva.

Sudar ove dvije momčad proglašen je velikim derbijem osmog kola, što je sasvim razumljivi i što su igrači opravdali igrom na travnjaku, pogotovo igrači Karlovca koji su zasluženo slavili pobjedu rezultatom 0:1.

NK BJELOVAR – KARLOVAC    0:1

BJELOVAR: Domović 7, Šantalab 6,5, Ljevar 6,5 (od 67. Gulam), Kovač 6,5, Štefanac 7, Čikvar 7, Romac 6,5, Iskrić 6,5(od 67. Dujmović), Kapitanović 6,5, Uwem6,5, Akanni 6. TRENER: Tomislav Mikulić

KARLOVAC: Todorović 7,5, Barać 7, Stepinac 7, Šimunić 7, Ereiz 7,5, Paracki 7,5, Zavalić 7,5, Stanić 7(od 84. Vuko), Martinović 7, Z. Pamić 8, Šalić 7. TRENER: Igor Pamić

STRIJELCI: 0:1 Ereiz (51). IGRAČ UTAKMICE: Zvonko Pamić

Prvi dio utakmice protekao je u obostrano opreznoj igri, igrom do centra, ali i s obostrano nekoliko dobrih pokušaja. Bjelovar je zaprijetio u desetoj minuti sjajnom priliko Akannija koju je gostujući vratar Todorović i njegova obrana očistili na gol crti, dok je Karlovac prijetio preko Pamića i Parackog, ali osim sporadičnog pritiska i nekoliko ozbiljnijih pokušaja momčad trenera Pamića u prvom poluvremenu nije izigrala ni jednu pravu priliku.

Drugo poluvreme Karlovac je otvorio otvorenije i povezanije na sredini terena, što je okrunjeno sjajnim pogotkom Ereiza. Teledirigirano ubacivanje Zavalića završilo je između dva bjelovarska stopera, ali i na nozi Ereiza koji je manirom iskusnog egzekutora savladao nemoćnog Domovića na golu Bjelovara. U nastavku igre domaća momčad pokazala je želju za izjednačenjem, no osim stative Kapitanovića, pritiska i nekoliko dobrih pokušaja, ništa konkretnije nije napravila.