Ipak novo zapošljavanje u Gradu Bjelovaru, Hrebak tvrdi da se to mora napraviti

Gradska uprava Grada Bjelovara

Iako je gradonačelnik Bjelovara Dario Hrebak više puta poručivao kako neće biti novog zapošljavanja u bjelovarskoj Gradskoj upravi i da će se upravo suprotno broj zaposlenih i dalje smanjivati, danas je objavljen javni natječaj u kojem se traži osoba za prijam u službu u Grad Bjelovar.

Naime, Upravni odjel za gospodarstvo, na radno mjesto višeg stručnog suradnika za provedbu programa Europske unije i međunarodnu suradnju i to na neodređeno vrijeme. Gradonačelnik Hrebak na naš upit zašto se radi suprotno od onoga što je najavljivao kaže kako nema drugog načina za zadržavanje efikasnosti rada Gradske uprave.

– Posljednje tri godine nismo imali novih zapošljavanja u Gradskoj upravi, a smanjili smo i broj zaposlenika za 15-tak mjesta. Nažalost javilo nam se nedavno 6 novih ljudi koji krajem ove godine idu u mirovinu, pročelnica Novak jedna je od njih, a nažalost i pročelnik Markovinović nalazi se na dugotrajnom bolovanju. Za pročelnike ne planiramo raspisivati natječaje već će ih privremeno zamijeniti ljudi s iskustvom iz njihovih odjela obzirom da smatram da je korektno da nova gradska vlast, tko god to bio, raspiše natječaj za pročelnika nakon lokalnih izbora. Mi smo raspisali natječaj za jedno mjesto na neodređeno vrijeme za EU eksperta jer nam je to jako važno obzirom na količinu EU projekata koje provodimo, kao i što ćemo raspisati dodatna dva natječaja za radna mjesta na određeno vrijeme zbog povećanog opsega posla odlaskom ovih 6 ljudi u mirovinu. Dakle došli smo u fazu kada ćemo morati početi zapošljavati ljude koji će zamijeniti one koji su otišli u mirovinu i to na način da dva djelatnika odu u mirovinu, a jedan da uđe u sustav gradske uprave. Dakle i dalje ćemo se racionalno ponašati, smanjivati postepeno broj zaposlenih u gradskoj upravi te s manje ljudi planiramo raditi jednako kvalitetno svoj posao – kaže gradonačelnik Hrebak. (dv)