FOTO: www.maraton-ladja.hr, Facebook
Nakon što su Nereide osvojile srebro na Maratonu lađarica i njihovi muški kolege Argonauti ponovili su isti rezultat na jubilarnom 20. Maratonu lađa i kroz cilj prošli kao drugoplasirani. Nisu uspjeli obraniti prošlogodišnju titulu ali to našim bjelovarskim lađarima nitko neće zamjeriti jer su napravili još jedan veliki uspjeh. U konkurenciji čak 30 lađarskih posada i ne najboljim vremenskim uvjetima nije bilo lako doći na vrh poretka. Od Metkovića do Ploča je trebalo preveslati 22 i pol kilometra u jakom tempu što su Argonauti uspjeli i zasluženo uzeli srebrenu medalju. Prvaci su Gusari Komin, a treće mjesto su podijelile ekipe Crnog puta i Stabline.Na maratonu su još nastupile dvije ekipe iz Bjelovara, Šumari koji su doveslali do šestog mjesta, te ekipa Argo II koja je bila jedanesta. Bjelovarčani se tako kući vraćaju s dvije medalje što je malo tko mogao prognozirati prije natjecanja. (dv)



Comments are closed.