KAPA DO PODA!!! Kadetkinje ŽRK Bjelovara nadigrale ”Kokice” i postale prvakinje Hrvatske!

Ovaj strahovito vrijedan uspjeh dogodio se danas, u finalnoj utakmici s RK Podravkom koje su Bjelovarčanke pregazile s rezultatom 18 :13!

Ekipa RK Bjelovara je odmah na početku pokazala snagu, volju i htjenje te već na kraju prvog dijela imala +6 razlike u svoju korist (10:4).

Premda se u nastavku utakmice Podravka malo ”probudila”, bilo je prekasno za preokret, a informacija da su ”Kokice” čak osam minuta bile bez pogotka samo ukazuje na nevjerojatnu dominaciju Bjelovarčanki. Najbolje kod Bjelovara bile su Ema Guskić i Lucija Ivanda s po šest pogodaka svaka, dok je kod Podravke najefikasnija bila Elena Popović s četiri pogotka.

U utakmici za treće mjesto kadetkinje ŽRK Ivanića pobijedile su RK Dalmatinku s 19:14, rezultatom identičnim onom iz sada već davne 1972. godine kada je bjelovarski ORK Partizan pobijedio favorizirani Gummersbach i popeo se na krov europskog rukometa. (ika)