V.B. iz okolice Bjelovara kažnjena je novčanom kaznom od 600 kuna jer je na društvenoj mreži Facebook vrijeđala policijske službenike–sukus je to nepravomoćne presude koju je ovih dana donio Prekršajni sud u Bjelovaru.
Ovu mladu djevojku u prometu su zaustavili policajci bjelovarske Postaje prometne policije koncem ožujka ove godine oko 1.45 sati.
Ni sat vremena kasnije, oko 2.30 sati, djevojka je na Facebooku napisala; ”Neka puše ku…! Mamu im jebem, uzeli su mi vozačku na 12 h i od 5–15 tisuća kazna ali žalit ću se! Ma pederčine”.
Prekršajni sud je utvrdio da je natpisom vrijeđala službene osobe u obavljanju službene dužnosti te time počinila prekršaj iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.
Djevojka je u obrani priznala kako je napisala gore opisani komentar na Facebooku, ali ga je ubrzo obrisala jer, kao stoji u presudi, ”prometnom kontrolom jako se bila uplašila i odmah nakon toga dala ovaj svoj komentar”.
U obrazloženju presude stoji kako Prekršajni sud u Bjelovaru, odnosno Stalna služba u Grubišnom Polju koja se zapravo bavila predmetom, novčanu kaznu drži u potpunosti primjerenom, ali i odgojnom. (ika)


Comments are closed.