-Ovo je mjesec kada se slave svećenička ređenja. Zahvalni smo dragom Bogu za mlade svećenike. Nedavno smo zaredili petoricu đakona u Varaždinu, potom 12 u Zagrebačkoj nadbiskupiji, a ređenje će se dogoditi i bjelovarskoj katedrali–tim se riječima na nova ređenja kratko osvrnuo Josip Bozanić, kardinal i nadbiskup metropolit Zagrebačke nadbiskupije, prilikom svog posjeta Bjelovarsko–križevačkoj biskupiji u petak.
Danas je monsinjor Vjekoslav Huzjak, bjelovarsko–križevački biskup, zaredio đakona Luku Premelča za svećenika svete Rimske crkve. Svetoj misi koja je danas održana u katedrali sv. Terezije Avilske prisustvovao je velik broj vjernika i svećenstva. (ika)




