NESTRPLJIVI KUPCI Što se čeka s otvorenjem bjelovarskog buvljaka

-Je li buvljak ovdje ? Došli smo vidjeti je li otvoren- kažu dvojica prijatelja koji su došli provjeriti novu loakaciju bjelovarske tržnice na kojoj se nudi sve i svašta. Niti dvije minute kasnije dolazi još jedan automobil i čovjek postavlja isto pitanje. Mi mu odgovaramo pa može li se od toga živjeti, a on kaže da se mora. Ljudi nemaju izbora i snalaze se kako znaju i umiju.

Već ova kratka epizoda koju smo danas doživjeli na staroj plinari gdje je manje više sve spremno za otvorenje pokazuje koliko je veliki interes za bjelovarski buvljak koji je iseljen iz Bušićeve i dobio novo mjesto. Bjelovarski Komunalac je već iscrtao ukupno 36 mjesta, od čega je deset za štandove a 26 ”ležećih” i samo se čeka završna inspekcija. Kako doznajemo danas je sve poslano u Ured državne uprave, oni još trebaju poslati inspekciju i kada se sve provjeri jedan od četvrtaka ili subota bit će otvorenje. Tijekom travnja je to izvjesno ali za sada se ne može govoriti o točnom datumu. Asfaltiran je i prilaz buvljaku, odnosno cijela ulica Ivana Kozarčanina i time se svi uvjeti manje-više ispunjeni. Prostor za buvljak je Gradu Bjelovaru besplatno ustupio Pevec. (dv)