Nezaustavljiva Mladost deklasirala Krk

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA – 13. KOLO:

Iako je utakmica odigrana po teškom i raskvašenom terenu koji nije dozvoljavao lepršavi i tehnički dotjerani nogomet, međutim, usprkos svemu nogometaši Mladosti nisu propustili priliku da u 13. kolu SuperSport druge nogometne lige pobjede Krk i da već 12 uzastopno odigranih prvenstvenih utakmica ostanu neporaženi. Taj uspjeh momčadi trenera Želimir Mešnjaka donio je nova tri boda kojima su ostali glavni konkurenti za osvajanje jesenske titule.

MLADOST (Ž) – NK KRK    2:0

MLADOST: Vincelj -, Herceg 7 (od 81. Zubović), Brezina 7(od 77. Leko), Žabec 7, Jakšić 8, Colarić ( 7od 70. Borovac), Čondrić 7, Sesar 7 (od 77. Šurmin), Markota 7 (od 81. Franceković), Azinović 7,5, Cruce 7, TRENER: Želimir Mešnjak

KRK: Vargić 7, Turkalj 6,5, Burul 6, Jelić 6, Matulja 6d 67. Šarić), Zec 6,5 (od 77. Bajčić), Dvorničić 6 (od 56. Jurešić), Jurešić 6, Muminović 6, Bokulić 6, Golemac 6 (od 77. Dobrinčić), TRENER: Igor Tkalčević

STRIJELCI: 1:0 Jakšić (44), 2:0 Jakšić (46)

Mladost je u susret s Krkom ušla bez bolesnog prvog strijelca Pisačića, požutjelog poslovođe Lope i povrijeđenog Topića, bez tri stožerna igrača što se osjetilo na njihovoj igri, a posebno na realizaciji, što je inače problem momčadi s bjelovarskog Brda koja se puno bolje snašla na teškom terenu. Od prve minute Mladost je pritisnula momčad Krka koja je bila osuđena na branjenje svog gola i pokoji zalutali prijelaz preko polovine igrališta. Takva agresivna i trkom bogata igra iznjedrila je priliku Sesara u 15. minuti čiji je udarac glavom s pet metara završio preko gola vratara Vargić, inače najboljeg igrača u momčadi Krka. S ništa manje želje i htjenja Mladost nije odigrala i u nastavku prvog poluvremena kojem je ton davao Mateo Jakšić s nekoliko dobrih udaraca, ali i s pogotkom Mladosti koji je došao u prvakom trenutku. Naime, lopta je došla do Hakšića koji je topovskim šutem s 20 metara neobranjivo pogodio mrežu tik uz samu stativu.

Utakmica je praktički odlučena u prvoj minuti drugog poluvremena kad je Jakšić ponovo sjajnim šutem s 20 metara savladao Vargića, čime je doveo Mladost u vodstvo od 2:0. Krk je tek tada krenuo agresivnije tako što je pomalo grubom i nesportskom igrom, u čemu je prednjačio Zec, pokušao biti ravnoparavan, međutim, takva igra trajala je samo do 73. minute kad je Burul kao zadnji igrač obrane zaradio crveni karton, što je bilo dovoljno da Mladost mirno privede utakmicu kraju.

Želimir Mešnjak, trener NK Mladosti (Ž)

– Teren je bio jako težak, ali nametnuli smo se Krku od prve minute. U prvom poluvremenu smo zbog promašenih nekoliko prilika ušli u nervozu, no, kapetan Jakšić je svojim pogocima riješio utakmicu, da bi nakon crvenog kartona gostuju sve bilo riješeno. Lijepa i slatka tri oda s kojima smo ostali u samom vrhu ljestvice i nastavili sjajni niz od 12 utakmica bez poraza – nakon susreta kazao je trener Mešnjak.