OBILJEŽILI DAN EUROPE Osmaši posjetili TUPŠ i doznali više o programima koje nude

Piše: Andrea Petrić, prof. i dipl. bibl.

Projektnim danom i posjetom učenika osnovnih škola i ove je godine u Turističko–ugostiteljskoj i prehrambenoj školi obilježen Dan Europe.

Pošto se bliži kraj nastavne godine, učenici osmih razreda bjelovarskih škola posjetili su TUPŠ kako bi dobili što bolji uvid u programe i mogućnosti koje im nudi škola. Obilazak je počeo u školskoj knjižnici, a nastavio se u nekoliko učionica u kojima se moglo čuti o natjecanjima i smotrama na kojima škola sudjeluje po cijelom svijetu te o zanimljivim projektima i ljetnoj praksi po Jadranu i šire. Učenici su mogli vidjeti kuharski praktikum i praktikum ugostiteljskog posluživanja, a na kraju se degustacijom jela i pića uvjeriti kako učenici i nastavnici funkcioniraju kao odličan tim.

Učenici škole su proveli dan na radionicama u organizaciji nastavnika, a između ostalog, uživali su u aromaterapiji, kvizovima o svjetskom nogometu i Engleskoj, izradi digitalnog stripa, igranju gumi–gumija, na radionici o mediteranskoj prehrani, međukulturalnim razlikama u neverbalnoj komunikaciji te mirnom rješavanju sukoba.

Učili su i o Švedskoj te o glazbenoj industriji Velike Britanije, ali i izrađivali pekarske proizvode. Nekolicina učenika družila se s učenicima koji su bili gosti škole te su im usput prenosili sve informacije koje su ih zanimale o školi. Zahvaljujući spomenutim događanjima i ove smo godine obilježili Dan Europe potičući učenike na pomicanje svojih granica, na želju za znanjem, a sve u ugodnoj atmosferi i s mladim nadama.