OBNOVA DAJE REZULTATE Raste broj pacijenata u ambulantama Doma zdravlja

-Od kada je obnovljena zgrada Dom zdravlja i posebice nabavljen novi ginekološki ultrazvuk osjetno se povećao broj pacijentica. Očekujemo još nabavu još nekoliko komada opreme i tada ćemo imati kompletnu uslugu – kaže Dr. Vladimir Bartoš koji svoju amabulantu ima u Domu zdravlja Grubišno Polje koji je danas obišao župan Damir Bajs. Naime, taj dom je obnovljen u sklopu 13 milijuna kuna vrijednog projekta Za zdravlje Bjelovarsko – bilogorske županije kojim su obnovljeni svi domovi zdravlja i ambulante, njih više od stotinu, i nabavljena nova oprema.

-U Grubišno Polje je ukupno uloženo 1,6 milijuna kuna, a cilj je imati isti, visoki standard liječenja za naše građane bez obzira gdje stanovali- kazao je župan Damir Bajs.Prema podacima iz Grubišnog Polja cilj je dostignut jer pacijenti više ne moraju ići u Bjelovar ili neke druge bolnice već sve mogu obaviti u svom gradu.

Do 15. srpnja novo lice Bijele labudice

Uz Dom zdravlja župan je obišao i Osnovnu i Srednju školu Grubišno Polje te sportsku dvoranu gdje je pri kraju energetska obnova teška 11 milijuna kuna. Rok za dovršetak obnove zgrade koje se popularno zove Bijela labudica je 15. srpanj i to je jedna od najvećih energetskih obnova u školstvu uopće u Hrvatskoj. Od 11 milijuna kuna sedam je UE novac, a četiri milijuna je osigurala Bjelovarsko-bilogorska županija. (dv)