Danas je otvoren 22. proljetni međunarodni bjelovarski sajam, najveći do sada ali slobodno se moće reći nikad optimističniji kad je riječ o hrvatskoj poljoprivredi.
-U 2018. godini naša je poljoprivreda ostvarila rezultat od 17 milijardi kuna, tri posto više nego 2017. godine i to je pokazatelj da stvari idu na bolje. Vjerujem da ćemo do kraja iduće godine isplatiti i svih 2,4 milijarde eura koliko smo dobili u ovoj financijskoj omotnici i našim poljoprivrednicima omogućiti još konkurentniju proizvodnju. To nisu brojke koje su pale s neba i mogu ih potvrditi svi prodavači poljoprivredne opreme na ovom sajmu jer su zabilježili porast prodaje od 10 do 40 posto. Naši poljoprivrednici koriste EU fondova i mogućnost nabave novih strojeva i opreme i to se osjeti – kazao je ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić, otvarajući Proljetni sajam.
A, on je najveći do sada i mjesto okupljanja, razgovora, novih saznanja ali i sklapanja poslova. Sve nazočne su na otvorenju pozdravili i gradonačelnik Bjelovara Dario Hrebak,BBŽ župan Damir Bajs, državni tajnik Velimir Žunac i direktor Bjelovarskog sajama Davorin Posavac koji je kazao kako je ove godine tri posto više izlagača, osam posto veći izložbeni prostor čime je Proljetni bjelovarski sajam postao najveći poljoprivredni sajam u državi. Što sve nudi svakako provjerite do nedjelje u 18 sati kad se zatvaraju sajamska vrata. (dv)




















