Nakon što je prije mjesec dana otvorio pitanje članstva u nadzornim odborima gradskih tvrtki, aludirajući kako članove na tim mjestima prečesto bira politika, bjelovarski gradonačelnik Dario Hrebak najavio je kao bi ubuduće ekipu stručnjaka trebalo birati putem javnog natječaja.
”Nepristrane osobe”
Slijedom te najave, Grad Bjelovar ovih je dana otvorio javni poziv svim zainteresiranima koji žele biti sukreatori Odluke o uvjetima i postupku za izbor kandidata za članove nadzornih odbora. Naravno, riječ je o nadzornim odborima trgovačkih društava u kojima Grad Bjelovar ima udjele u vlasništvu.
–Cilj nam je da nadzor poslovanja naših društava obavljaju stručne, sposobne i nepristrane osobe izabrane u transparentnom postupku temeljem jasnih mjerila–između ostalog je kazao Hrebak nedavno za Regionalni portal Bjelovar.live.
Sugestije, prijedlozi…
Dakle, svi građani, trgovačka društva, udruge, građanske incijative, zaklade, javne i privatne ustanove… Ukratko, svi zainteresirani koji svojim prijelozima i sugestijama žele pridonijeti donošenju što kvalitetnije Odluke, svoje primjedbe, prijedloge i komentare mogu u pisanom obliku na popunjenom obrascu poslati na adresu; Grad bjelovar, Trg Eugena Kvaternika 2, 43000 Bjelovar (s naznakom ”Savjetovanja s javnošću–Odluka o uvjetima i postupku za izbor kandidata za članove nadzornih odbora trgovačkih društava u kojima Grad Bjelovar ima udjele u vlasništvu (kapitalu društva) ili na e–mail adresu mbirac@bjelovar.hr zaključno s 21. srpnjem ove godine.
-Svi u roku pristigli prijedlozi razmotrit će se, a oni prihvaćeni ukomponirat će se u konačni Nacrt teksta Odluke koje će se naći pred gradskim vijećnicima–stoji u pozivu. (ika)

