Peta uzastopna utakmica NK Bjelovara bez pobjede

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA – 9. KOLO

Crnu seriju od četiri uzastopno odigrane prvenstvene utakmice bez pobjede nogometaši NK Bjelovara povećali su za još jedan neriješeni rezultat.

U devetom kolu SuperSport druge NL gostovali su u Zagrebu kod Trnja gdje su odigrali neriješeno 2:2.

Tim bodom nogometaši Bjelovara mogu biti sasvim zadovoljni jer izjednačujući pogodak za 2:2 postigli su u zadnjoj minuti utakmice, ali ujedno mogu i žaliti za propuštenom prilikom što se iz Zagreba nisu vratili sa sva tri boda jer ostavili su bolji dojam od Trnja, imali su puno više od igre i imali su naglašenu terensku inicijativu koju, nažalost, nisu uspjeli okruniti pobjedom.

TRNJE (ZG) – NK BJELOVAR     2:2

TRNJE: Rendulić, Jakolić, Prpić (od 56. Pavlović), Marić (od 56. Ceraj), Majić, Dobrilović (od 56. Kamga), Ribić, Vajdovčić, Mihaljević (od 90. Kolar), Gašparić, Musa. TRENER: Srećko Lušić

BJELOVAR: Domović, Šantalab, Kovač (od 72. Čordaš), Štefanac, Dujmović (od 66. Čikvar), Romac, Gatarić, Kapitanović, Gulam, Uwem, Akanni. TRENER: Tomislav Mikolić

STRIJELCI: 0:1 Akanni (27), 1:1 Vajdovčić (61), 2:1 Kamga (81), 2:2 Čordaš (90)

Trnje je NK Bjelovar dočekalo puno samopouzdanja, s dvije uzastopne prvenstvene pobjede i s činjenicom da ove jeseni još nisu poraženi na svom stadionu. To je bio jedan od razloga što su susret otvorili napadačkom igrom, međutim, NK Bjelovar odgovorio je istom mjerom s time što je u tom nadigravanju imao puno veću dominaciju.

Ta terenska inicijativa NK Bjelovara nagrađena je ubacivanjem Dujmovića iz kornera i spretnošću Akannija koji je iz gužve, ali i nakon nekoliko neuspješnih pokušaja, ipak iz gužve uspi savladati domaćeg vratara i postići svoj deveti prvenstveni pogodak kojim je u 27. minuti doveo NK Bjelovar u vodstvo.

To minimalno vodstvo i dominantna igra NK Bjelovra trajala je do 61. minute kada su nogometaši Trnja iskoristili jednu pogrešku NK Bjelovara na sredini igrališta kako bi iz kontra napada preko Vajdovčića došli do poravnanja rezultata.

Nastavak utakmice ponudio je novu pogrešku nogometaša NK Bjelovara i novi pogodak kojim je Trnje u 81. minuti preko Kamge poveo s 2:1, ali je i ponudio trilersku završnicu u kojoj je NK Bjelovar ipak uspio doći do više nego zasluženog izjednačenja. U zadnjoj minuti utakmice Šantalab je ubacio iz kornera, Uwem je na prvoj stativi “preglavao” loptu na drugu stativu odakle je Čordaš glavom pogodio za konačnih 2:2.