POMAŽU OBOLJELIMA Učenici OŠ Rovišće skupljaju plastične čepove za nabavku skupih lijekova

U Osnovnoj školi Rovišće već duže vrijeme traje jedna vrlo lijepa priča, a riječ je o akciji ‘’Plastičnim čepovima do skupih lijekova’’ koju vodi tamošnja učiteljica geografije Maja Brišić.

Čepove zajednički prikupljaju učenici i zaposlenici škole, a prikupljene količine doniraju se Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma (UOLL) te se prodajom čepova u Austriji ili Italiji omogućavaju financijska sredstva za kupnju skupih lijekova za djecu i odrasle oboljele od ovih teških bolesti. Cilj je prikupiti što više čepova te oboljelima od leukemije i limfoma olakšati put do izliječenja. Kako doznajemo od angažirane učiteljice, Osnovna škola Rovišće do sada je prikupila oko 80 kilogorama čepova.

-Poslali smo tri velike vreće čepova Udruzi, a četiri vreće još čekaju odvoz. Veoma sam ponosna na učenike koji su s velikim zadovoljstvom prihvatili ovu akciju. Drago mi je što su se projektu priključili Dječji vrtić Ciciban iz Bjelovara i Dječji vrtić Palčica iz Rovišća. Lijep je osjećaj pomagati onima kojima je to potrebno i razvijati empatiju, jednu od najvažnijih ljudskih osobina. Ovom prilikom pozivam sve koji se žele uključiti u akciju, da čepove mogu donijeti u Osnovnu školu Rovišće ili se javiti na e-mail adresu maja.brisic@gmail.com–kazala je učiteljica Brišić. (BJLive)