Povratak otpisanog: Vedran Babić izabran za glavnog tajnika SDP-a

Naveća oporbena stranka je danas dovršila unutarstranački izborni ciklus formiranjem Glavnog odbora i izborom glavnog tajnika stranke, a na tu je funkciju izabran Vedran Babić, inače i šef predsjedničkog izbornog stožera Peđe Grbina. Arhitekt iz Daruvara je odradio dva saborska mandata, bio je predsjednik bjelovarsko-bilogorskog SDP-a i potom član Predsjedništva SDP-a i dio suspendirane četvorke koju je bivši predsjednik Davor Bernardić stavio na led. Babić nije bio ni blizu izbornim listama na Parlamentarnim izborima u srpnju ali kako se kolo sreće stalno okreće dočekao je obrat te iz potpune političke marginalizacije opet ide u prvu ligu. Ako i Gordana Jandrokovića nazovemo Bjelovarčaninom tada Bjelovarsko-bilogorska županija ima glavne tajnike u dvije najveće političke stranke u Hrvata. Bilo bi lijepo da od toga bude i ozbiljnije koristi za sve stanovnike. (dv)