Predavačka Brana ne pamti ovakvu utakmicu !!!

TREĆA NOGOMETNA LIGA SJEVER – 2. KOLO

Kroz svoju bogatu povijest kultno nogometno igralište na predavačkoj Brani pamti puno utakmica koje iskaču iz okvira “normalnih”.

Vjerujte, na Brani je bilo svega. Povijesnih kvalifikacija, savršenih pogodaka, lakrdijašenja, savršenih akcija, velikih igrača, komedijaša, bilo je suza, bilo je i smijeha, bilo je i jurnjave za sucima, pamte se sjajno odigrane utakmice.

Da, uistinu na Brani je bilo svega i svačega.

Sve te povijesne utakmice nose svoj križ, međutim nedjeljna prvenstvena utakmica Treće NL sjever između domaćeg Dinama i Podravine iz Ludbrega slobodno može uzeti epitet “kraljice svih utakmica”.

Ovakvu utakmicu predavačka Brana ne pamti tako da joj je teško dodijeliti epitet.

Možda “Božanstvena komedija”, “Umjetnost ludiranja”, “Nemoguća misija”.

No, jedino je sigurno, bila je to revija sjajnih pogodaka, šokantnih promjena rezultata, veličanstvenih poteza, neviđenih gluposti, ludosti, tako da su svi posjetitelja na Brani nakon zadnjeg sudačkog zvižduka umuknuli i ostali bez riječi.

Predavački Dinamo u trećem kolu Treće lige sjever pobijedio je ludbrešku Podravinu nesvakidašnjim rezultatom 6:5 i to sasvim zasluženo. Međutim, sve ono što se događalo za vrijeme trajanja utakmice može naći mjesto u Guinnessovoj knjizi rekorda.

Počelo je mirno i uobičajeno. Podravina je povela u osmoj minuti, Dinamo je izjednačio u 23. minuti i tada je počeo karneval. Cirkus kreće u 35.minuti kad je gostujući igrač Lovro Huzjak sjajnim volejem, istina nenamjerno, opalio domaćeg igrača Grgića po sred čela. Grgić je ostao ležati obliven krvlju, dok je Lovro zaradio isključenje. Dinamo je tada s igračem više u samoj završnici prvog poluvremena za samo četiri minute postigao čak tri pogotka čime je praktično riješio pitanje pobjednika.

Međutim, Podravina je ni kriva, a ni dužna, sredinom drugog dijela igre za četiri minute postigla dva pogotka čime je rezultat glasio 4:3, a osim toga Ludbrežani su nanjušili krv i otvoreno su krenuli po senzaciju.

No, umirio ih je pogodak Marka Pranjića čime je Dinamo pobjegao na dva pogotka razlike.

Griješite ako mislite da je tu kraj ove tragikomedije.

Naime, Došen je u 86. minuti euro pogotkom savladao domaćeg vratara Kikija Srbljanovića, inače juniora Mladosti iz Ždralova koji je na kaljenju u Dinamu, čime je još jednom zadao udarac izmoždenoj momčadi domaćeg trenera Krešimira Ganjte koji se uz aut liniju otvorenih usta čudio igri svoje momčadi.

Ne, ni tu nije bio kraj ove povijesne utakmice. Tada se mislilo da je pogodak Kuprešaka u 90.minuti, kojim je Dinamo ponovo pobjegao na dva pogotka razlike, bila “točka na i” ove nogometne drame, ali ne jer je Golub svojim trećim pogotkom, iz penala u 92. minuti, ponovo smanjio razliku na samo jedan gol zaostatka.

I tada je nastao totalni krš. U narednih pet minuta sudačke nadoknade nogometaši Dinama poput Frejzera u povijesnom meču s Muhamadom Alijem visjeli su na konopcima, bacali se po travi, panično izbijali lopte po okolnim kukuruzima, da bi na kraju krvavih koljena ipak uspjeli. Pobijedili su Podravinu!

DINAMO (P) – PODRAVINA    6:5

DINAMO: K. Srbljanović, Filjić (od 30. Vujašković), Baranašić (od 58. Regvar), Kuprešak, Legčević (od 68. A. Kos), R. Grgić (od 68. Pašalija), Vrbanić, Bačić, Varat, K. Prskalo, Đuričić (od 68. M. Pranjić). TRENER: Krešimir Ganjto

PODRAVINA: E. Kovačić, Došen, N. Kovačić (od 60. Draganić), Daggash, Vrbat (od 46. Šmrček), Sedlar (od 46. Havaić), Golub, Sačer (od 71. Vidović 71), Huzjak, Gudelj (od 71.Herceg), Banec. TRENER: Goran Vincetić

STRIJELCI: 0:1 Sačer (8), 1:1 Varat (23), 2:1 Kuprešak (41), 3:1 Prskalo (45+2), 4:1 Đuričić (45+5), 4:2 Golub (72), 4:3 Golub (76), 5:3 M. Pranjić(78), 5:4 Došen (86), 6:4 Kuprešak (90), 6:5 Golub (90+2 – 11m)