Sjednice Županijske skupštine Bjelovarsko – bilogorske županije više neće voditi dosadašnja predsjednica Đurđica Ištef Benšić jer je podnijela ostavku,a isto tako je stavila u mirovanje i svoj mandat vijećnice. Stoga će na današnjoj skupštini uz novog predsjednika ili predsjednicu biti imenovan novi član skupštine. Đurđica Ištef Benšić je za Bjelovar.live kazala kako se povlači iz osobnih razloga.
-U politici sam 18 godina, od toga četiri kao zamjenica gradonačelnika Bjelovara, četiri kao zamjenica župana i ove dvije kao predsjednica Županijske skupštine i držim da je bilo dosta. Neka malo i drugi vide kao to izgleda- kaže Ištef Benšić i dodaje kako se više ne kani ozbiljno baviti politikom.
-Vraćam se svojoj struci, šumarstvu, a do izborne skupštine ću još ostati zamjenica predsjednica stranke Damir Bajs nezavisna lista- zaključuje Đurđica Ištef Benšić.
Županijska skupština mora dobiti novog šefa, a jesu li se vladajući i oporba usuglasili oko kandidata ili će opet presuditi većina vidjet će danas točno u podne kada počinje sjednica. (dv)

