Već po 12. put u Bjelovaru je održan Sajam vježbeničkih tvrtki u organizaciji Komercijalne i trgovačke, te Ekonomoske i birotehničke škole Bjelovar. Učenici su na sajmu imali mogućnost primijeniti stečeno znanje pri sklapanju kupoprodajnih transakcija gdje je bilo potrebno ispunjavati odgovarajuće obrasce, komunicirati s poslovnim partnerima koje je podrazumijevalo predstavljanje tvrtke te pri provođenju transakcija. Osim toga, sudjelovanjem na sajmu učenici su dobili prigodu pokazati svoju originalnost, kreativnost te umijeće komuniciranja i pregovaranja.
Jednom riječju sva stečena znanja u školskim klupama primijeniti u praksi što je najbolji način učenja, istaknuli su ravnatelji škola Nataša Vibiral i Vojislav Kranželić. Ukupno je sudjelovala 41 vježbenička tvrtka iz 15 škola, iz 10 gradova,osam županija i Grada Zagreba.Uz Sajam vježbeničkih tvrtki održan je i prvi susret učeničkih zadruga srednjih škola Bjelovarsko-bilogorske županije. (dv)














