-To mi izgleda kao u Alan Fordu; Vi krenite vlakom, a mi ćemo pješice kako bismo ranije stigli. To je priča s prugom jer se Bjelovarčani i dalje voze više od dva sata do Zagreba – kazao je Predrag Matić, saborski zastupnik SDP-a na današnjoj presici o pruzi Sveti Ivan Žabno – Gradec. Gotova je, izgrađena, ali više od godinu dana se ne spaja na sustav i pitanje kada će to dogoditi.
-Izgleda da su Bjelovar i Županija ostali na krivoj strani jer da je HDZ na vlasti pruga bi bila spojena ali to tako ne smije biti. Sve Vlade i svi ministri moraju raditi u interesu svih građana – kazao je Matić koji je u Bjelovar došao, kako je rekao, dati potporu građanima koji opravdano traže bržu vezu sa Zagrebom.
Predsjednik županijskog SDP-a Tihomir Jaić je rekao kako stalne odgode vode u plaćanje penala jer pruga ima rok u kojem mora dobiti uporabnu dozvolu. Inače se mora vratiti utrošenih 200 milijuna kuna EU novca.
-Teško je razumljivo zašto HDZ i ministar Butković nisu u stanju pustiti u promet izgrađenu prugu. Ako ovaj ministar to ne zna valjda imaju nekoga tko je to u stanju napraviti-istaknuo je Jaić.
– SDP-ova je Vlada je izgradila prvu novu prugu u 40 godina, a HDZ-ova ju ne može pustiti u promet. No, pitam i zašto o svemu šuti gradonačelnik Bjelovara Dario Hrebak, koji je u koaliciji s HDZ-om na gradskoj ali i državnoj razini – zaključio je esdepeov Sebastijan Svat. (dv)

