Splitski Hajduk slavio u Bjelovaru

KVALIFIKACIJE ZA POPUNU PRVE MALONOGOMETNE LIGE

Nakon startne pobjede nad ekipom Brod 035 malonogometaši Bjelovara morali su stisnuti ruku boljem protivniku. U drugom kolu doigravanja za popunu prve malonogometne lige kao domaćini u dvorani Prve osnovne škole rezultatom 2:5 izgubili su od MNK Hajduka iz Splita. Iako je bolan, međutim, ovaj poraz ujedno ne znači i ispadanje iz daljnjih kvalifikacija jer kvalifikacije se provode po dvostrukom liga sistemu tako da se igra šest kola nakon kojih dvije najbolje momčadi po rezultatima ostvaruju pravo napredovanja u prvoligaško društvo.

MNK BJELOVAR – MNK HAJDUK SPLIT    2:5

BJELOVAR: N. Beljan, M. Tolić, J. Kozić, Hajdarović, Matković, Cjetojević, N. Matić, Ostrman, Gršić, I. Posavec, TRENER: Željko Ostrman

HAJDUK: Pleština, Vrdoljak, Kulić, Blažević, Kuzmanić, Ćulum, Gudelj, Buriloivć, Dolić, Kristić, Bradarić, Marasović, TRENER: Marin Babić

STRIJELCI: 0:1 Tolić (7 – ag), 0:2 Blažević (15), 0:3 Kulić (20), 0:4 Bradić (31), 1:4 Matković (33), 2:4 Ostrman (34), 2:5 Blažević (37).

Najbolju ocjenu susreta između MNK Bjelovara i Hajduka iz Splita dao je delegat utakmice koji je inače i delegat na prvoligaškim susretima. Kazao je kako ovakva utakmica nije odigrana u prvoj ligi i da obje momčadi pripadaju vrhu prve lige (drugi stupanj natjecanja).

Hajduk se u Bjelovaru predstavio kao pravi favorit kvalifikacija. Čvrsto, hrabro i odlučno od prve minute zaustavio je sve pokušaje MNK Bjelovara, a pored toga bio je opasan i razigran u napadu. Takva igra u prvom poluvremenu nagrađena je s tri pogotka i penalom kojeg je vratar Nikola Beljan uspio obraniti.

U drugom dijelu igre MNK Bjelovar je krenuo na sve ili ništa. Preko Matkovića i Ostrmana došao je na samo dva pogotka zaostatka, no, više od toga ovom prilikom nije mogao.

U slijedećem trećem kolu kvalifikacijske lige MNK Bjelovar u subotu gostuje u Županji kod ekipe Futsal Olimpijac. Taj susret ima određenu težinu jer Olimpijac u slučaju poraza definitivno gubi svaku šansu za prolaz u prvu ligu, dok bi MNK Bjelovar napravio ogromno veliki korak prema prvoligaškom društvu.