Dio stanara bjelovarske Ulice Matije Gupca koja se proteže uz park Borik danas je održao mini prosvjed zbog lokacije na kojoj se gradi javni WC. Marina Lukčin Krmpotić, jedna od stanara ulice ogorčena je jer javni WC točno preko puta njene obiteljske kuće. Kako je kazala, prosvjed je organizirala jer njen vapaj prema Gradu nije urodio plodom.
”Iz dnevne sobe ću imati pogled na javni WC”
–Gradu smo uputili prosvjednu notu jer kao građani i stanovnici ove ulice nismo bili obaviješteni o gradnji sanitarnog čvora. Jedina primjedba je ta da je WC čiji su temelji već ”udareni”, lociran preblizu stambenih objekata te dislociran od sportskih terena. Konkretno, iz dnevne sobe ću uskoro imati pogled na javni WC. To bi moglo izazivati nemir ne samo meni osobno, već i ostalim stanovnicima ulice koji žive u blizini tog objekta. Smatramo da nije bilo potrebno javni WC smjestiti baš na ovu lokaciju. Nije baš zgodno da vam netko urinira pred prozorima, zar ne? To dovodi i do financijskog dijela, a to je da će naše kuće izgubiti na vrijednosti jer nitko ne želi imati pogled na javni WC. Umjesto da su se radove obustavili nakon naše prosvjedne note, oni su postali još intenzivniji. Jedna od sugestija iz Grada je ta da pustimo da se WC izgradi pa ako se pokaže da stvar ne funkcionira, onda ćemo razgovarati. Smatram da će tada biti prekasno za bilo kakve promjene–ogorčena je Lukčin Krmpotić.
Nekvapil: ”Za 10 godina nećemo imati ni stabla, ni hlada, a ni staze”
Mini prosvjedu prisustvovao je i gradski vijećnik Nenad Nekvapil koji je upozorio da se radovi na Boriku, konkretno oni na izgradnji trim staze, odvijaju bez plana i programa.
-U Bjelovaru se u posljednje vrijeme brdo stvari se rješava na brzinu. Borik kao gradska zelena oaza se mora urediti sustavno. Građani nisu protiv javnog WC–a jer je to potreba, već su protiv lokacije na kojoj se gradi. WC ne smije nagrđivati okoliš, a čini se kako je to ovdje slučaj. Također, problem je i izgradnja staza za trčanje. Bageri su tijekom iskopa oštetili korijenje stabala, a nakon što je staza prevučena asfaltom, stabla su dodatno oštećena kemijom. Dogodit će nam se situacija da za 10 godina nećemo imati ni stabla, ni hlada, a ni staze. Samo zato jer se ne radi kvalitetno. Nismo protiv WC–a, već samo mjesta na kojem se gradi. Podržavamo gradonačelnika da se Borik napokon uredi, ali ne ovako ishitreno, nekvalitetno i na štetu Borika i njegovih korisnika–kazao je Nekvapil, diplomirani inženjer šumarstva i stručnjak za Arborikulturu. (ika)






