Tomislav Biljan spasio Bilo od ispadanja, nogometaši Zdenke prohujali Brezovcem

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 29. KOLO:

Kol0 prije kraja sve je jasno u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi. Hajduk iz Hercegovca u predzadnjem 29. kolu potvrdio je svoj status najbolje momčad koja je više nego zasluženo osvojila naslov prvaka, ali Hajduk isto kao i drugoplasirani Trnski i trećeplasirano Rovišće ne želi napredovati u viši rang natjecanja.

Kako će od iduće sezone Prva ŽNL brojati 14 klubova tako je kolo prije kraja sasvim sigurno da će gudovačka Lasta i Gordowa iz Velikog Grđevca biti novi županijski drugoligaši.

Međutim, poučeni iskustvom iz prijašnjih prvenstava pustimo da ljeto učini svoje jer kad je nogomet u pitanju nikad ne treba donositi preuranjene zaključke.

Rezultati 29. kola

Svoju snagu Hajduk iz Hercegovca potvrdio je pobjedom u Velikom Trojstvu gdje je pogocima Luke Slivara iz penala i Domagoja Bašljana pobijedio Bilogorac rezultatom 1:2, dok je strijelac pogotka za domaću momčad bio Ivan Kotarščak.

U toj pobjedi Hajduka ponovo je svoje prste imao Luka Slivar, uvjerljivo najbolji strijelac Prve ŽNL koji već sad na svom kontu ima 28 postignutih pogodaka, s time što Hajduk u zadnjem prvenstvenom kolu igra u Hercegovcu protiv Daruvara tako da bi Slivar svoju sjajnu sezonu mogao zaključiti i s većim brojem postignutih pogodaka.

Luka Slivar, s 28 postignutih pogodaka trenutno najbolji strijelac Prve ŽNL

Utakmica kola odigrana je u Velikoj Pisanici gdje su se domaće Bilo i Gordowa izravno borili za bodove spasa i za ostanak u Prvoj ŽNL. U tom srazu davljenika više sreće imalo je Bilo koje je pogotkom Tomislava Biljana u 88. minuti utakmice slavilo veliku pobjedu rezultatom 1:0.

Nakon sjajne serije od pet uzastopnih pobjeda nogometaši Rovišća nastradali su u Bereku gdje ih je domaći Tomislav ispratio pobjedom 6:2. U 29. kolu nastradala je i momčad Trnskog koju su Ribari iz Končanice pobijedili rezultatom 3:4, a ovoj seriji domaćih neuspjeha u predzadnjem kolu Prve ŽNL pridružili su se i nogometaši Brestovca koji su s Ivanskom odigrali neriješeno 2:2. Taj bod Ivanskoj donio je Ante Ljubičić pogotkom u 90. minuti utakmice.

B Š K – ZDNEKA    0:2

BŠK: Čale, Hečimović, Ilics, Megerle (od 89. Sitta), Kristić (od 58. Milošević), J. Račan, Petrić, Cindrić, Ant. Coha (od 55. Radmilović), Miljak (od 43. Tepeš), Orlović (od 84. Kranjčević), TRENER: Darko Coha

ZDENKA: Matković (od 87. Horvatić), Kubišta (od 76. Zec), Mađeruh, Tomašek, Bahun, Kutanjac, Luketić, Holas, Bećiri, Atlija (od 67. Delić), Malounek, TRENER: Danko Tomašek

STRIJELCI: 0:1 Tomašek (57), 0:2 Delić (82)

Kolo prije kraja ostanak u Prvoj ŽNL potvrdila je i momčad Zdenke 91 koja prema prikazanoj igri u brezovačkoj Sportskoj ulici ni po čemu nije zaslužila da ovog proljeća strahuje od ispadanja. Naime, Zdenka je ostavila bolji dojam od momčadi BŠK-a koju je vratar Ivan Čale u nekoliko navrata sjajnim intervencijama držao na životu. Međutim, ni veliki Čale nije mogao zaustaviti Danka Tomaška u 57. minuti prilikom postizanja pogotka za 0:1, a pogotovo je nemoćan bio u 82. minuti kad je Zdenka sjajnom malonogometnom akcijom i pogotkom Adama Delića postigla pogodak za konačnih 0:2.