TRI GOLA U SAMO 10 MINUTA!?! Mladostaši na početku drugog dijela riješili utakmicu s Vukovarcima

U svojevrsnom derbiju 14. kola Treće HNL Istok između domaće NK Mladosti iz Ždralova i ekipe NK Vukovar 1991, sve što su gledatelji trebali vidjeti zbilo se u početnih 10 minuta drugog dijela utakmice. Nakon teškog prvog poluvremena u kojem su Mladostaši ozbiljno zaprijetili pogodivši dvije stative, voda je u drugom dijelu i dalje tekla na njihov mlin.

Već u 47. minuti glavni sudac Marko Đurđek pokazao je na bijelu točku unutar gostujućeg kaznenog prostora, a hladnokrvni egzekutor bio je Mile Sučić za vodstvo domaćih od 1:0. Samo šest minuta kasnije, u 53. minuti rezultat je povećao Matija Vrbanić, da bi goste već u 54. minuti dokrajčio Tomislav Pleić pogotkom za 3:0.

Premda se nije očekivalo da utakmica s uvijek nezgodnom ekipom Vukovara 1991 neće bi9ti nimalo laka i jednostavna, situacija na terenu nekako se okrenula na stranu domaće ekipe koja je na koncu i zasluženo slavila.

Što se tiče njihovih najljućih rivala NK Bjelovara, jučer izgubljena utakmica u Marsoniji je lagani znak za paljenje crvenog alarma. Domaćini iz Slavonskog Broda poveli su već na samom početku utakmice, u drugoj minuti. Pogodak u tako ranoj fazi ekipu nerijetko demoralizira do te mjere da im se više teško vratiti u utakmicu, posebice na gostovanju.

No, primiti pogodak tako rano za Bjelovarčane očito postaje pravilo. Kako god bilo, situacija nije sjajna ni za Mladost a ni za Bjelovar. Premda će teško ispasti iz lige jer začelje ljestvice vodi Belišće i Varteks s 10 bodova manje, treba brinuti što je, primjerice, jedna ekipa poput Slavija iz Pleternice otprilike za isto toliko bodova korača iznad dva bilogorska kluba. No, do kraja prvenstva još je dugi period. Mladost iduću utakmicu ide na gostovanje kod predzadnje ekipe NK Varteksa, dok ekipi s ”Logora” doma na noge dolazi solidni NK Oriolik. (ika)