TROFEJ GRADA BJELOVARA Apsolutni pobjednik je genijalni plesni par Viktor Sabo i Vanja Vujić

Završio je još jedan ”Trofej grada Bjelovara”, plesno natjecanje u standardnim i latinsko–američkim plesovima koje se, ako je suditi prema dojmovima natjecatelja i publike, do sada pokazalo najkvalitetnijim, ali u isto vrijeme i najposjećenijim.

Interesa za plesom u Bjelovaru očito postoji u nemalim količinama pa je ovogodišnji ”’Trofej” sjajan zalog za budućnost i poticaj organizatoru Hrvatskom sportskom plesnom savezu i domaćinu Športsko plesnom klubu ”H–8” da natjecanje iduće godine učini još boljim.

Krcata dvorana

Što se tiče samog natjecanja, brojke ”kažu” da se natjecalo više od 300 natjecatelja u pojedinačnoj kategoriji i po grupama iz 16 klubova iz Hrvatske, Mađarske i Slovenije, a sudilo je šest sudaca. Natjecanje je počelo od devet sati a završilo u 21.30 sati pred prepunom dvoranom.

Pobjednik Trofeja u najvišoj i najstarijom plesnoj kategoriji je plesni par Viktor Sabo–Vanja Vujić iz ŠPK ”Optimus” Zagreb koji su i aktualni višestruki prvaci RH i 10. na rang listi svjetske plesne organizacije.

U kategoriji ”mladež B” Trofej su osvojili u standardnim plesovima David Ljevar–Marta Marki iz SPK ”Petrinia”.

Među natjecateljima bili su i članovi ŠPK ”H–8”koji su postigli zapaženi uspjeh i to u kategoriji ”mlađi osnovci” Filip Dujmović–Sara Haistor, osvojili su 2. mjesta i srebrne medalje u obje discipline,  Jan Bradić–Petra Srebrenović (ST D2) osvojili su 2. mjesto i srebrnu medalju, Petar Klinac–Erna Sočec u kategoriji (mladež C) u standardnim plesovima osvojili su 1. mjesto i zlatnu medalju dok su u latinsko–američkim plesovima osvojili 2. mjesto i srebrnu medalju. Do zlatnih medalja u obje konkurencije, u pojedinačnom natjecanju, došle su Ameli Koščak Vukobrat i Lena Medvedović, dok je Vanesa Račan osvojila 3. mjesto i srebrnu medalju u latinsko–američkim plesovima.

Uspio i Trofej BBŽ

Kvalitetan prikaz plesne vještine pokazali su i ostali članovi u pojedinačnoj konkurenciji ali nedovoljno za osvajanje medalja u velikoj konkurenciji; Matea Prskalo, Barbara Babok, Jana Polak,Valerija Brajdić, Iva Horvat.

U sklopu Trofeja održan je prvi Festival plesa za Trofej Bjelovarsko–bilogorske županije na kojem je nastupilo više od stotinu djece iz BBŽ i šire, a među njima i Bjelovarske mažoretkinje. Svi na kraju primili su medalje. Natjecanje je otvorila i natjecatelje pozdravila zamjenica gradonačelnika Valna  Bastijančić  Erjavec i predsjednik Hrvatskog sportskog plesnog saveza Igor Šalamun. (BJLive)