Od danas, 1. lipnja, parkiranje na parkiralištu Opće bolnice ”Dr. Anđelko Višić” u Bjelovaru je besplatno za sve korisnike. O ovoj novosti na današnjoj konferenciji za medije govorili su bjelovarsko-bilogorski župan Marko Marušić i ravnateljica bolnice Sanela Grbaš Bratković.
Besplatno svih 184 parkirališnih mjesta
Kako je istaknuo župan Marko Marušić, građanima je od danas na raspolaganju ukupno 184 besplatna parkirališna mjesta.
– Prve najave bile su da će parkiranje biti besplatno do 30. rujna, no cijeli proces se ubrzao i od danas je parkiralište u potpunosti besplatno. Želimo zamoliti naše sugrađane da budu odgovorni i da parkiralište koriste isključivo kada dolaze liječniku, u posjet pacijentima ili zbog drugih razloga vezanih uz bolnicu – rekao je Marušić.
Pratit će se moguće zloupotrebe
Župan je naglasio kako će Županija i bolnica pratiti način korištenja parkirališta te reagirati ako se pokaže da ga pojedinci koriste u druge svrhe.
– Vidjet ćemo hoće li biti zloupotreba, primjerice odlazaka na kavu, u shopping centre ili ostavljanja vozila na nekoliko dana. Ako se takve situacije budu događale, bit ćemo primorani uvesti rampu i sustav kartica. Korisnici bi pri ulasku uzimali karticu koju bi morali ovjeriti u bolnici, a oni koji to ne učine morali bi platiti parkiranje – pojasnio je.
Dodao je kako se nada da za takvim mjerama neće biti potrebe.
– Nadamo se da do toga neće doći i da će građani pokazati odgovornost te imati razumijevanja prema našim starijim sugrađanima i pacijentima kojima je blizina bolnice najpotrebnija – poručio je.
Upravno vijeće donijelo odluku krajem svibnja


