Usprkos dobroj igri juniori Mladosti iz Ždralova poraženi na gostovanju u Puli

PRVA JUNIORSKA NOGOMETNA LIGA – 25. KOLO:

Prva juniorska nogometna liga u svom 25. kolu ponudila je nekoliko velikih iznenađenja. Svakako najzvučniji bio je poraz juniora splitskog Hajduka koji su rezultatom 2:1 izgubili na gostovanju u Zagrebu kod Rudeša, a iznenađenje su priredili i juniora zagrebačkog Dinama koji su na gostovanju u Vinkovcima kod predzadnje Cibalije odigrali neriješeno 3:3.

U 25. kolu ni juniori Mladosti iz Ždralova nisu imali sreće da se s gostovanja u Puli vrate s bilo kakvim pozitivnim rezultatom. Rezultatski bolji od njih bili su vršnjaci Istre koji su pobijedili s 2:1.

juniori: ISTRA – MLADOST (Ž)    2:1

MLADOST: Žaja, Crnoja (od 81. M. Grgić), Ivanković (od 70. Simojan), Kajzogaj (od 57. Kovač), Petrović (od 46. Slijepčević), Šurmin, I. Tomić, Guilherme, Mihekovec, Kasalo (od 81. Stanojević), Gjaja, TRENER: Mario Kos

STRIJELCI: 1:0 Pajković (75), 2:0 Maurić (78 – 11m), 2:1 B. Kovač (91).

Juniori Mladosti mogu žaliti za propuštenom prilikom da se iz Pule vrate neporaženi, s time što su bili vrlo blizu i osvajanju sva tri boda. Naime, sve do 65. minuti imali su više od igre, preko Tomića i Šurmina imali su tri sjajne prilike koje su na žalost ostale propuštene, a osim toga bili su više nego ravnopravni protivnik Istri koja je nastupila s nekoliko mladih igrača iz svoje prve momčadi.

Istra je svoju prvu priliku imala u 50. minuti kad joj je sudac poklonio penal koji je vratara Žaja obranio. Međutim, šut Pajkovića u 75. minuti bio je neobranjiv za vratara Mladosti kojim je Istra povela s 1:0.

U nastavu utakmice Istra je poput splitskog Hajduka dobila i drugi penal, no ovom prilikom Maurić je bio siguran za 2:0. U zadnjoj minuti utakmice Borna Kovač pogodio je rašlje za 2:1, no, više nije bilo vremena za preokret.