Nakon dva dana putovanja carica Marija Terezija je stigla iz Beča u Bjelovar ili kako ga je pokušala nazvati Novim Varaždinom, no domaćini su to brzo otklonili i Bjelovar je ostao Bjelovar. Veličanstvena povorka u kojoj je bilo 300 sudionika, povijesnih postojbi, konjanika, KUD-ova, kočije i zaprege prošla je gradskim ulicama i postroijila se na Trgu Eugena Kvaternika, prigodno prozvanim Carski trg. Carica je stigla, a ostatak večeri može provesti u dobrom raspoloženju na koncertu Željka Joksimovića koji počinje u 21 sat. Kako je izgledala povorka pogledajte u našoj foto galeriji (dv)
Veličanstvena povorka s 300 sudionika dočekala caricu Mariju Tereziju
- 15. lipnja 2019.

Povezane objave
VIDEO – Bjelovarčanka Iva Vuk iz Philadelphije s
27. lipnja 2026.
Pijane prijateljice ”navijale” glazbu u stanu u pa
26. lipnja 2026.
Zabio se u auto ispred sebe pa izazvao
26. lipnja 2026.
Večeras se ruše rekordi! Zamjenik gradonačelnika Brajdić očekuje
26. lipnja 2026.
Bjelovar dobiva najljepši park u gradu, a za
26. lipnja 2026.















