VIDEO – ŠOK ZA DOMAĆINE Slavonci su u 90 minuta Bjelovarčanima očitali nogometnu lekciju

Nogometašima NK Bjelovara danas preostaje samo konstatirati kako su im gosti iz Slavonije očitali dobru nogometnu bukvicu.

Benjamin Ždinjak iz NK Čepina doveo je goste u vodstvo već u šestoj minuti, da bi Ivan Gelo poentirao za 0:2 u 41. minuti što je rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Ne može se reći da se domaća ekipa u prvom dijelu nije trudila. Međutim, gol u ranoj fazi utakmice stigao je kao hladan tuš koji je poremetio planove domaćeg trenera Alena Mrzlečkog. Nije ekipa Čepina bila Barcelona, ali je danas bila konzistentnija od domaćina, imala je jasan cilj i viziju onoga što želi. Igrači su se držali trenerovih uputa i cijela momčad je na terenu disala i kretala se kao jedan uigrani organizam. S druge strane, blijedo izdanje domaće momčadi posjetitelji derutnih gradskih tribnina nastavili su gledati i u nastavku. U nekim trenucima čak je bio zanimljiviji boks nekih tamnoputih klinaca na obližnjem betoncu.

Tek sporadični pokušaji Peje Kuprešaka, Ivana Orača ili Željka Ostrmana i još nekolicine, jednostavno nisu bili dovoljni za izjednačenje, a kamoli za nešto više. Ipak, trud, želja i htijenje isplatili su se domaćinima u 73. minuti kada je Kuprešak uspio smanjiti rezultat na 1:2. Isto tako, neki bi mogli reći kako je gostujućoj obrani kod primljenog pogotka popustila koncentracija, no gol se piše kako se god okrene.

NK Ždralovi sutra izlaze na megdan NK Bedemu iz Ivankova, a s obzirom kakva je situacija u njihovim redovima, mogu biti sretni ako se kući vrate s osvojenim bodom. Do kraja sezone ostala su još četiri kola. Niti momci s Brda, a niti dečki s Logora ove sezone nisu briljirali. Baš naprotiv. Ovu sezonu oba kluba trebaju što prije zaboraviti. Trebaju konsolidirati svoje redove, napraviti remont, možda čak odbaciti neke igrače da bi mogli dovesti neke nove, animirati postojeći kadar. Nešto. Bilo što… (ika)

Trener NK Bjelovara : Alen Mrzlečki        Trener NK Čepina: Igor Toth