U prva tri mjeseca ove godine na području Općine Rovišće je rođeno 17 beba i danas su roditeljima uz 1500 kuna pomoći uručeni i prigodni pokloni. Općina je od ove godine uvela jednokratnu naknadu, no kako je kazao načelnik Slavko Prišćan, to je samo dio pomoći koja roditeljima i onima koji će to tek postati treba.
-Novac uvijek dobro dođe no moramo stvarati uvjete da ljudi ostaju ovdje i doseljavaju u našu općinu. Tu je jako važno pitanje Dječjeg vrtića koji je trenutačno u fazi obnove i dogradnje i mogu reći da ćemo do jeseni imati mjesta za dvije skupine djece i jaslice. Time rješavamo sve potrebe u našoj općini i roditelji koji svoju djecu trenutačno voze u bjelovarske dječje vrtiće moći će ih smjestiti u naš vrtić. Obnovljene su ili su fazi obnove sve škole na području Općine Rovišće, gradimo nogostupe i činimo sve kako bi naša djeca imale sve potrebne uvjete i pogodnosti- kazao je danas načelnik Općine Rovišće Slavko Prišćan.
Rovišće je stanovništvom najveća Općina u Bjelovarsko – bilogorskoj županiji s gotovo pet tisuća stanovnika, a u prošloj godini je rođeno 65 beba. Ova je krenula puno bolje i do kraja bi ih moglo biti i više od osamdeset što je pokazatelj da s natalitetom nema problema. Stoga u općini kažu da će vjerojatno podizati iznos jednokratne naknade. (dv)








